Przerwałam spokojny, naiwny sen

kzarecka

2008-06-20

wslepejuliczce_160.Hilary Norman jest autorką kilkunastu thrillerów i kryminałów (przetłumaczonych już prawie na dwadzieścia języków). Do naszych rąk właśnie trafia piętnasty w jej pisarkism dorobku (obecnie na koncie ma dziewiętnaście wydanych książek) - "W ślepej uliczce". Idealny mąż, bezpieczny dom, szczęśliwa żona i radosne dzieci... Nie, tu tego nie ma. Tu maltretowanym żonom pomaga prawnik, prywatny detektyw i jego małożonka. Ta trójka stara się ocalić kobiety przed agresją mężczyzn. Nie zawsze się jednak udaje. Czasami jest za późno. Bywa, że śmierć przychodzi szybciej. Czy tym razem zdążą?


O książce - Robin Allbeury, zamożny prawnik specjalizujący się w sprawach małżeńskich, nie u wszystkich budzi całkowite zaufanie. Poza godzinami pracy w swej prestiżowej kancelarii Allbeury nieodpłatnie pomaga kobietom, które nie są w stanie uwolnić się od agresywnych mężów. W tej szeroko zakrojonej, acz niekonwencjonalnej działalności pomaga mu prywatny detektyw i jego żona.

Niekiedy jednak pomoc przychodzi zbyt późno, jak w przypadku Lynne Bolsover, żony i matki dwójki dzieci, której zmasakrowane ciało znaleziono na opuszczonej działce. Kobieta stała się ofiarą napaści brutalnego męża, a może tylko tak miało to wyglądać... Są również kobiety takie jak Lizzie Piper, popularna autorka poradników kulinarnych, matka trójki dzieci i pozornie szczęśliwa żona. Nikt nie dostrzega, co się dzieje za zamkniętymi drzwiami i do czego zdolny jest jej idealny mąż, wzięty chirurg plastyczny, filantrop i kochający ojciec.

Hilary Norman "W ślepej uliczce"; Wydawnictwo: Prószyński i S-ka; Tłumaczenie: Anna Bańkowska; Format: 125 x 195 mm; Liczba stron: 472; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7469-789-7

KaHa

Tagi: Hilary Norman, W ślepej uliczce, książka, thriller, maltretowanie,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany