Książka od konsultantki w biurze matrymonialnym

kzarecka

2008-07-22

podanieomilosc_160Ostatnio dość popularne stały się biogramy, w którym wylicza się przeróżne, na ogół wydajace się niespotykanymi, zawody. Dotknęło to również Katarzyny Grocholi, o której się pisze: - Była m.in. salową, korektorką, aktorką, dyrektorem skladu celnego, a nawet - konsultantką w biurze matrymonialnym. Pracowała też jako specjalista ds. szkoleń w fundacjach demokracji lokalnej oraz pomoc cukiernika. Najwidoczniej wszystko wyszło autorce na dobre, bo czytelników ma rzesze. I to oni ruszą jako pierwsi po "Podanie o miłość".O książce - Wydawca niewiele zdradza, ale lepszych słów kilka, niż brak ich całkowity. Zatem - różne oblicza miłości w opowiadaniach Katarzyny Grocholi, najpopularniejszej autorki literatury obyczajowej, scenarzystki, a już niebawem także producenta filmowego. Niestety... finito.

Fragment
Przed drzwiami stał niechlujny chłopak z walkmanem na uszach.
- Pani Hanna M.? Przesyłka dla Pani
Bukiet był olbrzymi. Różnokolorowy. Nazw niektórych kwiatów nie znała. Do wysokiej róży dołączona była koperta.
Przepraszam, jeśli Panią uraziłem. Przepraszam, że nie byłem szczery. Nie miałem innego pomysłu, jak przyjść do Pani z podaniem, które by zwróciło Pani uwagę. To we mnie jest strach przed światem, któremu próbuję się opierać. Kiedy dotknęła Pani niechcący mojej ręki, poczułem, jak skorupa, w której się zasklepiłem wiele lat temu pęka.

Katarzyna Grochola "Podanie o miłość"; Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie; Liczba stron: 320; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-08-04242-7

KaHa

Tagi: Katarzyna Grochola, Podanie o miłość, opowiadania, fragment, książka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany