Przystań z żaglowcami

kzarecka

2008-07-22

zaglowceswiata_160Trzy najpiękniejsze rzeczy na świecie? Każdy odpowiedziałby inaczej. Idąc jednak śladem znanego powiedzenia, które we wstępie do "Żaglowców świata" przywołuje Krzysztof Baranowski (nazwisko znane ludziom, którzy interesują się wodą i tym, co po niej pływa), pada odpowiedź: kobieta w tańcu, koń w galopie i statek pod pełnymi żaglami. Osobiście - żaglowce mnie intrygują, ale pewnie za skarby świata bym na nie nie weszła (chyba, że stałyby w porcie; "syndrom Titanica" ciągle ma nade mną przewagę; nie wsiadam do niczego, co pływa na tyle daleko, by nie było widać brzegu i może pomieścić więcej niż dziesięć osób; straszne lecz prawdziwe). Chyba dlatego wolę przystanąć z żaglowcami z tego albumu na suchym lądzie.

O książce - Album prezentuje najsłynniejsze statki żaglowe pływające pod różnymi banderami. Zdjęcia Marka Czasnojcia ukazują te piękne jednostki zarówno na pełnym morzu, wśród malowniczego krajobrazu, jak też, stojące w portach, gdy obiektyw aparatu skupia się na szczegółach, detalach i twarzach ludzi, którzy na pokładzie żaglowców znaleźli swój sposób na życie.

Uroda żaglowców, podobnie jak ich różnorodność, jest zaiste niezwykła. Miłośnicy żeglarstwa zobaczą tu wspaniałe, pięknie sfotografowane statki, słynne na całym świecie, a ci, którzy do tej pory o żaglowcach wiedzieli niewiele, odnajdą, być może, nową pasję swego życia.

Marek Czasnojć "Żaglowce świata"; Wydawnictwo: Bosz; Format: 140 x 190 mm; Liczba stron: 64; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-7576-034-7

KaHa

Tagi: Marek Czasnojć, Żaglowce świata, album, krzysztof baranowski, zdjęcia,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany