Odyseja kosmiczna odyseja czasu

kzarecka

2008-07-23

odysejaczasu_160Odyseja kosmiczna - chyba każdy słyszał choć raz w życiu te dwa słowa. Nie jest dane nam odgadnąć, jak wiele z tych potencjalnych rajów lub piekieł jest zamieszkanych i przez jakiego rodzaju istoty. Najbliższy z nich znajduje się miliony razy dalej niż Mars czy Wenus, ktore nadal stanowią odlegle cele naszych pokoleń. Lecz przełamujemy bariery odległości i być może któregoś dnia spotkamy pośród gwiazd równych sobie, jeśli nie potężniejszych - Arthur C. Clarke. Jeśli ktoś nie przeczytał książki, może obejrzał film w reżyserii Stanleya Kubricka... Clarke i Stephen Baxter napisali "Odyseję czasu". Książka jest pierwszy raz publikowana w polskim języku.O książce - Jest to pierwsza część napisanej na początku XXI wieku trylogii "Odyseja czasu". Zupełnie odmienna fabuła od cyklu Odyseja kosmiczna, inni bohaterowie, ale ciągle ta sam poziom literacki. Klasyka SF A.C.Clarke`a.

Jest rok 1885. Przebywający na Granicy Północno-Zachodniej młody dziennikarz, Rudyard Kipling, jest świadkiem niezwykłego spotkania brytyjskich żołnierzy z wytworem nieprawdopodobnie zaawansowanej technologii: unoszącą się w powietrzu kulą, która wydaje się obserwować wszystko wokół. Niebawem zza okolicznego wzgórza wyłania się uszkodzony helikopter z 2037 roku.

Arthur C. Clarke, Stephen Baxter "Odyseja czasu. Oko czasu - tom 1"; Wydawnictwo: Etiuda; Liczba stron: 324; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-6151-600-2

KaHa

Tagi: Arthur C. Clarke, Stephen Baxter, Odyseja czasu, Oko czasu, odyseja kosmiczna,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany