Krwawi mordercy

kzarecka

2008-07-29

krwawimordercy_160Mordercy - ci najgroźniejsi zostali w naszej pamięci. Gdyby się zastanowić, kilka nazwisk by padło. Okazuje się, że tych najgroźniejszych i niestety najsłynniejszych w dziejach świata było znacznie więcej. Rodney Castleden (pan, który lubuje się w historii; na swoim koncie ma między inymi jeszcze "Wojnę trojańską") nad tematem przysiadł i stworzył "galerię", która mieści prawie siedemdziesięciu zbrodniarzy. Wszystko o owych wszystkich można znaleźć w "Krwawi mordercy, maniacy szaleni i nienawistni - od starożytności do czasów współczesnych".
O książce - Popełniane przez nich zbrodnie od niepamiętnych czasów budziły ciekawość i zgrozę, zarazem jednak wywołując osobliwą fascynację. Książka przedstawia sylwetki ok. 70 słynnych zabójców, morderców i zbrodniarzy - od starożytności do czasów współczesnych. Są w tej ponurej galerii kobiety-trucicielki, szaleńcy, mordujący swoich najbliższych, zabójcy polityków i znanych osobistości, są wreszcie dokonujący zbrodni dla zysku oraz degeneraci pastwiący się nad swoimi ofiarami. Ich haniebne postępki nie pozostały wyłącznie w annałach zbrodni i kronikach policyjnych, ale zapadły w zbiorową pamięć.

Rodney Castleden "Krwawi mordercy, maniacy szaleni i nienawistni - od starożytności do czasów współczesnych"; Wydawnictwo: Bellona; Tłumaczenie: Olga Kaczmarek; Format:
170 x 240 mm; Liczba stron: 432; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-11-11254-4

KaHa

Tagi: Rodney Castleden, Krwawi mordercy, maniacy szaleni i nienawistni, książka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany