Gobbler

kzarecka

2008-08-13

gobbler_160W Polsce, gdy chciano unicestwić Smoka, wystarczyło wystawić jednego człowieka, który przechytrzył zwierzę innym zwierzakiem. Kolos padł od mikrusa, czyli owieczki. W Europie walczy się nieco inaczej: na Gobblera (Smok) wystawia się profesjonalnych (niby!) Łowców Smoków: Gwizdo, Lian-Chu, a także małą Zoe (śmiałkowie też mają "owieczkowy sposób", choć nieco inny; marzą, że najpierw ukatrupią Smoka, a później założą hodowlę owiec). Czy im się uda? Jeślio tak, świetnie. Jeśli nie, okaże się, że w Polsce były bardziej humanitarne sposoby (na upartego Smok mógł pożreć jednego człeka, a nie trzech). "Łowcy Smoków" to książka, która powstała na podstawie filmu animowanego (produkcja: Francja, Luksemburg. Niemcy).


322owcy3_420

O książce - Opowiada o niezwykłych przygodach grupki przyjaciół o skrajnie odmiennych charakterach, przed którymi stoi bardzo odpowiedzialne zadanie - mają ocalić świat przed najgroźniejszym smokiem świata. Zadanie jest tym trudniejsze, że tytułowi łowcy wcale nie przypominają pogromców smoków z prawdziwego zdarzenia, a przynajmniej inaczej wyobrażali ich sobie ludzie, którzy pragną takich łowców wynająć. Są to prości farmerzy, którzy zwalczaniem smoków chcą zarobić na kupno upragnionej farmy i zająć się uprawą roli i hodowlą owiec. Jeśli bohaterowie podejmą się pokonania Pożeracza Świata, otrzymają szansę na zrealizowanie marzeń, ale jednocześnie znajdą się w ogromnym niebezpieczeństwie.

322owcy1_420
Źródło: Filmweb.pl

"Co dwadzieścia faz księżyca... najstraszniejszy smok, jakiego ludzkość widziała, budzi się i opuszcza swoją pieczarę na krańcach ziemi!”
To Pożeracz Świata!
Wielu dzielnych rycerzy próbowało go pokonać. Wszyscy zginęli. Wtedy do walki przystąpili dwaj skromni łowcy smoków, którym towarzyszyła mała dziewczynka Zoe i zabawny pies Hektor. Czy uratują świat?

322owcy2_420
Źródło: Filmweb.pl

"Łowcy Smoków"; Wydawnictwo: Debit; Format: 257 x 257 mm; Liczba stron: 64; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-7167-627-7

KaHa

Tagi: Łowcy smoków, film animowany, film, książka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany