Niegrzeczna dziewczynka

kzarecka

2008-08-13

niegrzecznadziewczynka_160Debiutowała piętnaście lat temu powieścią "Krok w krok za Mary". Dziś na swoim koncie ma już kilkanaście książek i uważana jest za jedną z najpopularniejszych autorek thrillerów prawniczych. Lisa Scottoline, bo o niej mowa, ma również na koncie nagrodę Edgara. Na liście książek, które wyszły spod jej pióra jest "Niegrzeczna dziewczynka", o której w "Publishers Weekly" napisano: - Szybka akcja, umiejętnie dawkowane napięcie. Poznajcie sekret sędziny Cate Fante.O książce - Cate Fante jest kobietą silną i inteligentną, ale gdy dostaje powołanie do sądu federalnego, nawet ona nie jest pewna, czy sobie poradzi. Ma dopiero trzydzieści dziewięć lat, czuje się tak, jakby właśnie wprowadzała się do najbardziej ekskluzywnego domu emeryta na świecie, i martwi się, że tylko wygląda odpowiednio w roli w swoim drogim kostiumie, który nosi jak zbroję. Nic dziwnego: praca opisana w konstytucji Stanów Zjednoczonych przeraziłaby każdego. Zachowuje jednak swoje wątpliwości dla siebie. Zresztą, nie tylko wątpliwości – nawet jej najlepsza przyjaciółka nie wie bowiem, że Cate prowadzi drugie, mroczne życie, które się w końcu o nią upomni.
Kiedy w ważnej sprawa, w której Fante jest sędzią, nieoczekiwanie dochodzi do morderstwa, na światło dzienne wychodzą wszystkie skrzętnie skrywane tajemnice bohaterki, brukowce rozpisują się o jej życiu, rzuca ją chłopak, a kariera wisi na włosku. A to dopiero początek kłopotów... Wkrótce Cate będzie musiała uciekać przed nieoczekiwanym wrogiem, który wyprawi ją w podróż do mrocznego dzieciństwa, w którym nauczyła się kłamać.

Lisa Scottoline "Niegrzeczna dziewczynka"; Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita SA; Format: 125 x 1958 mm; Liczba stron: 431; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-60192-77-1

KaHa

Tagi: Lisa Scottoline, Niegrzeczna dziewczynka, książka, thriller,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany