Mors i Pinky wracają!

kzarecka

2008-08-29

mors_i_pinky_wracaj261_160.Z faktu, że pojawi się kolejna książka z serii "Mors, Pinky i..." cieszę się ja i zapewne spora grupa dzieci. "Mors, Pinky i tajemnica dyrektora Fiszera"; "Mors, Pinky i zaginiony sztandar", "Mors, Pinky i trzynasta komnata" - oto książki, które sprawiły, że Dariusz Rekosz odbył niezliczoną ilość (jak ktoś ma cierpliwość policzenia, proszę bardzo) spotkań z młodymi czytelnikami. Wszystko układało się pięknie, aż Nasza Księgarnia postanowiła wstrzymać wydanie kolejnej opowieści. Znalazł się jednak inny chętny (Prószyński i S-ka), który - co ważne - "Mors, Pinky i archiwum pułkownika Bergmana" postanowił wydać z okładką autorstwa Bohdana Butenki (i z tego cieszę się jeszcze bardziej).


O książce - Leszek Morszol (pseudonim: Mors) to piegowaty miłośnik nauk ścisłych, starych komiksów i lodów czekoladowych. Kiedyś chciał być Hanem Solo z "Gwiezdnych Wojen", teraz marzy, by zostać najlepszym detektywem na świecie.

Alicja Pankiewicz (pseudonim: Pinky) ma długie blond włosy i uwielbia różowe ciuchy. Lubi zagadki matematyczne oraz podróże. Widzi i słyszy dużo więcej niż inni – i potrafi zrobić z tego użytek.

Para szkolnych detektywów tym razem przeżywa niezwykłe przygody w Górach Świętokrzyskich. Nawet zwykła szkolna wycieczka może czasami zmienić się w niebezpieczną wyprawę, a sprzątanie sklepu ze starociami – w sensacyjną aferę. Czy Morsowi i Pinky uda się odnaleźć zaginione archiwum pułkownika Bergmana?

Dariusz Rekosz "Mors, Pinky i archiwum pułkownika Bergmana"; Wydawnictwo: Prószyński i S-ka; Format: 140 x 185 mm; Liczba stron: 176; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-7469-848-1

Wywiad z Dariuszem Rekoszem

KaHa

Tagi: Dariusz Rekosz, Mors Pinky i archiwum pułkownika Bergmana,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany