Siedem życzeń?

kzarecka

2008-09-12

siedem_380ycze324_160To szkiełko wszystko potrafi, na każde pytanie odpowie, wystarczy wziąć je do ręki i wszystko będzie różowe, wystarczy wziąć je do ręki, usypać ziarnko fantazji i już za chwilę można dolecieć aż do gwiazdy. Bo fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego, aby bawić się, aby bawić się, aby bawić się na całego. To tekst "Moja fantazja" zespołu Fasolki. Do tej pory kojarzył mi się z "sędziowaniem" w roku pańskim... któryś tam na Sportowym Zajączku. Teraz słowa wpadły mi do głowy po przeczytaniu informacji o książce Alexandry Potter "Ostrożnie z marzeniami". Mając fantazję, ma się niezwykłe marzenia. I takie ma bohaterka tej zabawnej opowieści. Wszystko się jednak komplikuje, gdy trzydziestolatce zaczynają się owe marzenia spełniać.

O książce - A gdyby tak marzenia mogły się spełniać? I to nie wybrane, ale wszystkie - te duże i te maleńkie? Te o bogactwie, urodzie, przystojnym nieznajomym, który pokocha na wieki, i te o wolnym miejscu w metrze, gdy po ciężkim dniu wracasz do domu i torturują cię własne szpilki.

Za tym właśnie tęskni rudowłosa Heather, londyńska fotografka. Nie dość, że jako trzydziestolatka jedyne śluby jakie zna to te, które uwiecznia na kliszy, to jeszcze zabójczo przystojny sąsiad nie zwraca na nią uwagi, a na wolne miejsce parkingowe zawsze trafia kto inny. I nagle, z dnia na dzień, życie Heather zmienia się całkowicie za sprawą pewnej zielonookiej cyganki i... niewielkiej gałązki wrzosu. Tylko co wtedy, gdy ten wymarzony nie okazuje się być tym jedynym?

"Ostrożnie z marzeniami" to zabawna, błyskotliwie napisana książka, która z wdziękiem i lekkością opisuje perypetie zwariowanej singielki. Heather nie traci rezonu nawet w obliczu najbardziej nieoczekiwanych wydarzeń, takich jak wygrana w totka, propozycja pracy w prestiżowej gazecie czy wesele byłego chłopaka. Jednak kiedy wszystkie jej marzenia zaczynają się spełniać jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zdaje sobie sprawę, że coś naprawdę wisi w powietrzu. Bo kto powiedział, że marzenia się nie spełniają?

Alexandra Potter "Ostrożnie z marzeniami"; Wydawnictwo: Znak; Tłumaczenie: Monika Bukowska; Format: 136 x 205 mm; Liczba stron: 336; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-240-1032-5

KaHa

Tagi: Alexandra Potter, Ostrożnie z marzeniami, książka, fasolki,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany