Bałtyk Huellego

kzarecka

2008-09-19

ba322tyk_huellego_160Jest już najnowszy zbiór opowiadań Pawła Huellego. Cytując za wydawcą: - "Opowieści chłodnego morza" to forma dialogu pomiędzy autorem a różnymi wersjami mitu północy. Bogactwo odwołań i aluzji w nadmorskich historiach spina klamrą, którą stanowią publikowane już opowiadanie "Mimesis" i jego narracyjne odbicie zamykające zbiór "Pierwsze lato". Fani autora takich publikacji jak: "Weiser Dawidek", "Pierwsza miłość i inne opowiadania", "Opowiadania na czas przeprowadzki", "Ostatnia wieczerza" itd. powinni być usatysfakcjonowani. Czekają ich różne opowieści (każda dziejąca się w innej epoce) z różnymi bohaterami. A wszystko będą łączyć tylko dwa motywy: chłodne morze i Księga.O książce - Nietypowa saga nadmorska, której bohaterowie dążą do odnalezienia prawdy. Jedni poszukują jej w księdze przemian, inni w księdze spisanej w uniwersalnym języku albo w tym, co drzemie pod powierzchnią wspomnień. Każdy z nich, naznaczony samotnością, odbywa najważniejszą podróż w życiu, która przybliża ich do ich własnej prawdy, do źródła, w którym wszystko ma swój początek.
Chłodny, surowy klimat i wysmakowany styl tej prozy przenosi nas w świat wyobraźni ludzi północy, gdzie człowiek, piasek i morze stają się historią o pamięci, tożsamości i prapoczątku.

Paweł Huelle "Opowieści chłodnego morza"; Wydawnictwo: Znak; Format: 126 x 205 mm; Liczba stron: 208; Okladka: twarda; ISBN: 978-83-240-1031-8

KaHa

Tagi: Paweł Huelle, Opowieści chłodnego morza, książka, opowiadanie,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany