Książek jak "mrówków"

kzarecka

2008-10-01

ksi261380ek_jak_mrwnkw_160Piętnaście milionów. Imponująca liczba. Zarówno, jeśli miałoby się na myśli mrówki, jak i książki. A właśnie tyle egzemplarzy zostało sprzedanych na całym świecie. Egzemplarzy trylogii Bernarda Werbera. No i jesteśmy w domu. Oczywiście chodzi o powieści: "Imperium mrówek", "Dzień mrówek" i "Rewolucja mrówek". Pierwsza część to fenomenalny sukces. Im dalej w las... gorzej nie było. Trylogia o mrówkach to już kultowa pozycja w literaturze. Przetłumaczono ją na ponad 35 języków, co wiąże się z tym, że fani rozsiani są po całym świecie. Dziś o "Rewolucji...".O książce - Czego mogą nam zazdrościć mrówki? Humoru, miłości, sztuki. Czego mogą mrówkom zazdrościć ludzie? Harmonii z naturą, nieświadomości istnienia uczucia strachu, porozumienia absolutnego? Czy po tysiącleciach niewiedzy dwie najbardziej rozwinięte cywilizacje naszej planety wreszcie spotkają się i porozumieją? Znakomite połączenie elementów nauki, filozofii i pierwszorzędnej fabuły.

Po "Imperium mrówek" i "Dniu mrówek" Bernard Werber, powieściopisarz i dziennikarz popularnonaukowy powraca z ostatnim już tomem trylogii o pracowitych insektach. Nastolatka, Julie Pinson, znajduje w lesie Fontaineblau tajemniczą walizeczkę. Jej ojciec trafia z kolei na przedziwną piramidę ustawioną na samym środku jednej z leśnych polanek. Co zawiera owa walizeczka? Jaką rolę pełni piramida?

"Imperium mrówek" było książką o spotkaniu, "Dzień mrówek" książką o konfrontacji. "Rewolucja mrówek" to książka o zrozumieniu. To fascynująca powieść przygodowo-filozoficzna, zachęcającą nas do wkroczenia w rzeczywistość, która nie jest być może jedynie produktem science-fiction.

Bernard Werber "Rewolucja mrówek"; Wydawnictwo: Sonia Draga; Format: 123 x 195 mm; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7508-096-4

KaHa

Tagi: Bernard Werber, Rewolucja mrówek, książka, imperium mrówek, trylogia,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany