Najlepsi bracia

kzarecka

2008-10-07

najlepsi_bracia_160"The Washington Post", "Publisher's Weekly", "San Francisco Chronicle", "Miami Herald", "Salt Lake Tribune" - to te gazety uznały powieść "Bracia" za najlepszą książkę roku 2006. Ta niezwykła opowieść o współczesnych Chinach jest już w Polsce. Dwóch braci - bogaty i biedny, szczęśliwy i osamotniony. Wychowani osobno wreszcie się spotykają... Autor, Da Chen, rozpoczął karierę pisarską od książek dla młodzieży. Jednak, jak widać, te pisane dla starszych czytelników nie przejdą już nigdy bez echa.O książce - Niezwykła i egzotyczna chińska saga, w której realizm splata się z bajkowością. To powieść o dojrzewaniu, miłości, zemście i przeznaczeniu.

Lata rewolucji kulturalnej w Chinach. Dwaj bracia – Tan, żyjący w komunistycznym luksusie i Shento, osamotniony, wychowany w sierocińcu – nie wiedzą o swoim istnieniu. Obaj owładnięci są krańcowo różnymi myślami o ojcu, a także miłością do tej samej kobiety, pięknej i utalentowanej Sumi.
Pewnego dnia drogi życiowe braci krzyżują się...

Da Chen "Bracia"; Wydawnictwo: Muza; Tłumaczenie: ASnna Gralak; Format: 145 x 205 mm; Liczba stron: 488; Okladka: miękka; ISBN: 978-83-7495-515-7

KaHa

Tagi: Da Chen, Bracia, książka, chińska saga,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany