O, robal!

kzarecka

2008-10-08

o_robal_160Ciekawa propozycja wydawnicza dla młodych czytelników - "Straszne robale". Dzieci powinno to przerażać, ale dla tych, których zainteresowania idą właśnie w tę stronę, to książka piękna, cudowna i z pewnością nie należąca do strasznych. Inteligentnie i z humorem można zanurzyć się w mikrokosmosie. A to spora zachęta dla młodych. Zwłaszcza, że są na tym świecie tacy, którzy wiedzą, czym jest jeżowiec, czym nadymka, czym opos, czym jakieś paskudztwa mające po kilka odnóży. Są, bo osobiście takie człowieczka znam. I gdy wszyscy dorośli załamują się, bo nie wiedzą, że pewne stwory żyją na naszej planecie, on skromnie mówi: "Po prostu interesuję się biologią".


O książce - Pasjonująca podróż w świat najmniejszych stworzeń na naszej planecie. Przegląd 90 najbardziej niezykłych i przerażających owadów, pajęczaków i innych "robali" ze wszystkich części świata. Mnóstwo ciekawych informacji, fascynujące opisy charakterystycznych zachowań i technik polowania małych bestii.

Inteligentnie i z humorem wprowadza dzieci w niezwykły świat mikrokosmosu. Pluskwiaki, kleszcze, roztocza, świerszcze, karaluchy, modliszki, ćmy, pszczoły, osy... Jak są zbudowane? Gdzie żyją? Co jedzą? Wszystkie zostały pokazane na dużych, kolorowych ilustracjach z prostymi opisami. W specjalnych ramkach mnóstwo ciekawostek.

"Straszne robale"; Wydawnictwo: Świat Książki; Format: 290 x 210 mm; Liczba stron: 192; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-247-0428-6

KaHa

Tagi: straszne robale, jeżowiec, nadymka, książka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany