Jak kapłanka diabła / Chce u stóp szamana spać / Byle nie ja...

kzarecka

2008-11-06

jak_kap322anka_diab322a_160Dość interesująca książka trafiła na księgarskie półki - "Za głosem Sangomy". Autorka, Agnieszka Podolecka, mieszkała przez kilka lat w RPA i wiele historii, które opisała, wydarzyło się naprawdę. Cytując fragment zapowiedzi od wydawcy: - Szybka pasjonująca akcja pełna błyskotliwych dialogów zabierze czytelnika w świat pełen szamanek, duchów przodków i nieskażonej cywilizacją białego czlowieka przyrody. To powieść z wątkiem sensacyjnym. Powieść, która stara się wyjaśnić, dlaczego Afryka została wybrana na miejsce ukrycia prastarej prawdy. Sangoma rzuciła kości... Co zobaczyła?


O książce - Sangoma rzuciła kości...To, co objawiły jej duchy przodków, dotyczyło nie tylko siedzącego przed nią Amerykanina i kobiety, która stanie na jego drodze. Dotyczyło całej rasy ludzkiej, a w każdym
razie dużej jej części.

Rok 1307. Komandorzy Zakonu Templariuszy już wiedzą, że lada dzień nadejdzie ich koniec. Przygotowują się do ukrycia nie tylko okrętów i skarbów, jakie chce przejąć król Filip Piękny, ale duchowego skarbu, strzeżonego od ponad dwóch tysięcy lat.

Wiktoria, ambitna kobieta sukcesu, rzuca pracę i wyrusza na dwumiesięczne wakacje do kraju swego dzieciństwa, RPA. Ma do niej dołączyć siostra, Dagmara. W Kapsztadzie spotyka amerykańskiego reportera wojennego, któremu sangoma, afrykańska szamanka, przepowiedziała spotkanie, którego reperkusje mogą być większe niż opisywane przez niego wojny. Gdy Wiktoria otrzymuje od nieznajomego Afrykanina tajemniczą figurkę, nie ma pojęcia, że ten zapłaci za to życiem, a ona zostanie na łasce szamanów i wojennego dziennikarza, którego nie darzy sympatią.
Dagmara dostaje od Wiktorii SMS, mówiący, że w RPA wybuchły poważne zamieszki i że powinna uciekać z Kapsztadu. Lotniska są oblężone, jak również coraz większa część kraju. Wbrew radzie siostry, Dagmara kupuje bilet do Kenii i stamtąd chce dotrzeć do Wiktorii. Nie jest w stanie przewidzieć, że znajdzie się w samym środku piekła.

Jaką tajemnicę kryje figurka? Czemu giną przez nią ludzie? Jaki jest związek templariuszy z Afryką?

Katarzyna Dowbor: - "Za głosem Sangomy" to książka dla tych, którzy znają i kochają Afrykę i dla tych, którzy o niej marzą. Podziwiam autorkę za wspaniałą wiedzę merytoryczną na temat Czarnego Lądu. Miałam przyjemność na własne oczy zobaczyć Kapsztad, i czytając tę książkę nie raz łezka mi się w oku zakręciła. Nawet dziś, mimo iż minęło już ponad 15 lat, gdy ktoś mnie pyta, czy jest kraj, w którym poza Polską chciałabym zamieszkać, zawsze mówię - tak, jest to RPA i najpiękniejsze miasto na świecie - Kapsztad. Nie miałam okazji tak dogłębnie poznać Afryki jak Agnieszka Podolecka i bardzo jej tego zazdroszczę. Myślę, ze ta książka będzie wspaniałym przewodnikiem po zwyczajach i tradycjach plemion afrykańskich, a dodanie jej nutki powieści sensacyjnej było znakomitym pomysłem.

Agnieszka Podolecka "Za głosem Sangomy"; Wydawnictwo: Zysk i S-ka; Format: 135 x 205 mm; Liczba stron: 472; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7506-230-4

KaHa

Tagi: Agnieszka Podolecka, Za głosem Sangomy, fragment, książka, szaman,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany