Bądź niebezpieczna - znajdź sobie męża

kzarecka

2008-11-07

b261d378_niebezpieczna_wyjd380_za_m261380_160Książka Anny Klary Majewskiej zaczyna się od słów Oscara Wilde'a: - Spotkanie kobiety, która na wskroś przejrzała mężczyzn, jest dla nich bardzo niebezpieczne. Zawsze kończy sie małżeństwem. Przeczytałam pierwszą stronę "Jak dobrze wyjść za mąż po czterdziestce" i kilka razy zaczęłam się śmiać. Myślę, że to dobry zwiastun. Wiecie, że czterdziestoletnia kobieta ma większe szanse zginąć w zamachu terrorystycznym niż wyjść za mąż? A przynajmniej tak twierdzono w 1986 roku (według amerykańskich badań). Pokrótce - bycie singielką jest dobre najwyraźniej do określonego wieku. Powinnam dziękować Bogu i wszystkim świętym, że posiadam męża? A może wręcz przeciwnie - rozpaczać, bo wyszłam za niego przed czterdziestką?

O książce - "Praktyczny poradnik ze zdrowym dystansem do sprawy", wartko napisany, miejscami śmieszny, miejscami wzruszający. Bardzo przydatny każdej kobiecie, która szuka, ale nie znajduje odpowiedniego kandydata na męża, popełnia wciąż te same błędy, ale nie wie jakie, słyszy, jak jej zegar biologiczny tyka i pomału wpada w panikę, że nie zdąży "ułożyć sobie życia".

Autorka prezentuje Czytelniczkom cały arsenał środków, gdzie i jak szukać najlepszego kandydata na męża, jak go "rozpracować" i przejąć kontrolę nad rozwojem wypadków. No, i przede wszystkim, zdradza tajemnicę, jak skutecznie dotrzeć do upragnionego celu – do ołtarza.

Anna Klara Majewska – współautorka książek "Gwiazdka Wilkanocna" i "Sekrety", przez kilka lat była felietonistką "Gali". Większość dorosłego życia spędziła za granicą, gdzie, z racji wykształcenia, zawodowo zajmowała się reklamą i architekturą wnętrz. Autorka od lat interesuje się neuropsychologią. Zdobyta w latach 1998-2001 w instytucie IPE w Wiedniu, wiedza z dziedziny funkcji mózgu, uwarunkowania zachowań i zależności emocjonalnych, pozwoliła jej z innej perspektywy zobaczyć i zrozumieć mechanizmy problemów „damsko-męskich”, przełożyć je na zrozumiały i niezwykle dowcipny język książki.
Ma na swoim koncie dwa małżeństwa, cztery narzeczeństwa i wielokrotne oświadczyny. Ostatni ślub brała po czterdziestce, a doświadczenie to przyczyniło się do powstania niniejszej książki.

Anna Klara Majewska "Jak dobrze wyjść za mąż po czterdziestce"; Wydawnictwo; Bliskie; Format: 125 x 195 mm; Liczba stron: 192; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-925602-7-2

KaHa

Tagi: Anna Klara Majewska, Jak dobrze wyjść za mąż po czterdziestce, książka, poradnik,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany