Wrocławskie Promocje Dobrych Książek coraz bliżej

kzarecka

2008-11-10

wpdk_coraz_bli380ejWprawdzie do kolejnej edycji Wrocławskich Promocji Dobrych Książek mamy jeszcze sporo czasu, ale nie zaszkodzi już o tym wspomnieć. Zwłaszcza, że dni umykają niepostrzeżenie, a nad planami wyjazdu do stolicy Dolnego Śląska warto pomyśleć już teraz. Siedemnasta edycja WPDK będzie odbywać się w dniach 4-7 grudnia w Galerii BWA Awangarda (ul. Wita Stwosza) i w zabytkowych wnętrzach Muzeum Architektury (ul. Bernardyńska). Imprezę co roku odwiedza około piętnastu tysięcy czytelników. Postarajcie się, by i Was tam nie zabrakło.

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek - Impreza z tradycjami i bogatą historią. Obok Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie i Targów Książki w Krakowie, to jedne z najbardziej cenionych spotkań wydawców w kraju. Jej zadaniem jest promowanie książki i czytelnictwa: organizowane są wieczory autorskie, dyskusje literackie i sesje branżowe, wystawy plastyczne, prezentacje multimedialne, pokazy filmów.
Zaproszenia do udziału w imprezie chętnie przyjmują wydawcy, ilustratorzy, krytycy, dziennikarze, ale przede wszystkim znani oraz cenieni przez czytelników pisarze. W długiej historii WPDK gościły ponad 300 autorów, m.in. Czesława Miłosza, Ryszarda Kapuścińskiego, Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Tadeusza Różewicza, Adama Zagajewskiego, Wiesława Myśliwskiego, Normana Daviesa, Józefa Hena, Janusza Głowackiego, Andrzeja Stasiuka, Olgę Tokarczuk, Jerzego Sosnowskiego, Małgorzatę Musierowicz, Krystynę Siesicką i wielu innych.
Dbając o popularyzację książki i literatury wśród najmłodszych przygotowywane jest ABECADŁO - specjalna sala zabaw, gdzie dzieci mogą słuchać fragmentów książek, zobaczyć przedstawienia, spotkać się z pisarzami oraz twórcami ilustracji, wziąć udział w konkursach.
Są i nagrody. Tradycyjnie podczas inauguracji WPDK zostaje wyłoniony laureat Konkursu na Najlepszą Książkę Roku o "Pióro Fredry".

Będzie działał również Salon Angelusa, w którym pojawią się pisarze nominowani do Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS. To prestiżowe wyróżnienie za powieść wręczane jest właśnie podczas Wrocławskich Promocji Dobrych Książek. W tym roku uroczystość odbędzie się 6 grudnia.

KaHa

Angelus 2008 - Péter Esterházy

Przemarsz zastopowany - fotorelacja z WPDK

Wrocław oblężony - fotorelacja z WPDK

Pióro, Witryna, Bestsellerek, czyli wieści z WPDK (+ targowa fotorelacja)

Na salonach i targach - kolejna fotorelacja z WPDK

Książki są niebezpieczne - fotorelacja z uroczystego otwarcia WPDK


Tagi: Wrocławskie Promocje Dobrych Książek, WPDK, wrocław, targi książki, angelus,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany