Z ciemności cmentarzyska na punkt widokowy

kzarecka

2008-12-01

z_ciemno347ci_cmentarzyska_na_punkt_widokowy_160.Choć sporo jego książek ukazało się w naszym kraju, wiele z nich ciężko zdobyć. Nakłady wyczerpane, wznowień brak... Jednak w tym roku raczyliśmy już oczy drukiem, a wyobraźnię światami z "Ciemności mroczniejszej niż noc" i "Cmentarzyska". Teraz przyszedł czas na "Punkt widokowy". Nazwisko, które za moment padnie, z pewnością nie jest wam obce - Michael Connelly (stworzył serię kryminałów powiązanych postacią detektywa Harry'ego Boscha). Mówi wam coś radioaktywny cez? Jeśli chcecie, dowiedzieć się, jak potężną może być bronią, sięgnijcie po powieść Connelly'ego.


O książce - W punkcie widokowym przy Mulholland Drive patrol policji znajduje zwłoki zastrzelonego mężczyzny. Ofiarą zabójstwa jest doktor Stanley Kent, mający dostęp do niebezpiecznych izotopów promieniotwórczych w większości szpitali w Los Angeles. Prowadząc swoje pierwsze od kilku miesięcy dochodzenie, Harry Bosch odkrywa, że tuż przed śmiercią lekarza skradziono dużą ilość radioaktywnego cezu, który w rękach terrorystów może się stać potężną bronią zagrażającą całemu miastu. W obawie przed zamachem do akcji wkraczają służby federalne. Detektyw nie zamierza rezygnować ze śledztwa, choć wyjaśnienie zagadki morderstwa utrudniają mu agenci FBI przekonani, że sprawa jest zbyt poważna, by mogła sobie z nią poradzić policja Los Angeles. Bosch, kierując się instynktem i nie zważając na przeszkody, pragnie wyprowadzić ich z błędu.

Michael Connelly "Punkt widokowy"; Wydawnictwo: Prószyński i S-ka; Tłumaczenie: Łukasz Praski; Format: 142 x 202 mm; Liczba stron: 184; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7469-905-1

KaHa

Tagi: Michael Connelly, Punkt widokowy, książka, bosch,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany