Intruz bratnią duszą?

kzarecka

2008-12-12

intruz_bratni261_dusz261_160"Zmierz", "Księżyc w nowiu", "Zaćmienie" - cykl w Stanach Zjednoczonych cieszył się ogromną popularnością. Wydawało się, że Stephenie Meyer niczym już tego nie przebije. I co? Przebiła. Ukazał sie "Intruz", o którym Katherine Neville powiedziała: - Niezwykły, fascynujący thriller psychologiczny. Po lekturze "Intruza" wyrażenie "bratnia dusza" nabiera nowego, zaskakującego znaczenia! Warto dodać, że powieść zauroczyła także wielu innych autorów, krytyków i czytelników. Książka od maja tego roku utrzymuje się na najbardziej prestiżowych listach bestsellerów. A sprzedaż? Wymarzona! Teraz "Intruza" możecie mieć i wy.


O książce - Przyszłość. Nasz świat opanował niewidzialny wróg. Najeźdźcy przejęli ludzkie ciała i umysły, wiodąc w nich na pozór normalne życie. W ciele Melanie zostaje umieszczona "dusza" o imieniu Wagabunda, która wie, że ludzkie ciała doznają gwałtownych uczuć, ich zmysły odbierają mnóstwo wrażeń, a wspomnienia potrafią być aż nadto wyraziste. Ale jest coś, czego Wagabunda się nie spodziewa: poprzedni właściciel ciała nie zamierza poddać się bez walki.
Wagabunda wertuje myśli Melanie w poszukiwaniu śladów prowadzących do reszty rebeliantów. Tymczasem Melanie podsuwa jej coraz to nowe wspomnienia ukochanego mężczyzny, Jareda, który ukrywa się na pustyni. Wagabunda nie potrafi oddzielić swoich uczuć od pragnień ciała i zaczyna tęsknić za mężczyzną, którego miała pomóc schwytać. Wkrótce Wagabunda i Melanie stają się mimowolnymi sojuszniczkami i wyruszają na poszukiwanie człowieka, bez którego nie mogą żyć.

Orson Scott Card: - Stephenie Meyer to wyjątkowa pisarka – opowiada historie zarazem mroczne i pełne światła. Choć jej postacie wiele cierpią, powieści Meyer są pełne optymizmu i nadziei.

Ridley Pearson: - Do "Intruza" powinno być dołączane ostrzeżenie: ta książka wciąga po uszy i spędza sen z powiek. Nie przestaniesz o niej myśleć nawet po skończeniu lektury. Stephanie Meyer po mistrzowsku snuje opowieść i odmalowuje postacie.

Stephenie Meyer "Intruz"; Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie; Tłumaczenie: Łukasz Witczak; Format: 145 x 235 mm; Liczba stron: 568; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-2458-699-8

KaHa

Tagi: Stephenie Meyer, Intruz, książka, zmierzch,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany