Blues znakomitości

kzarecka

2008-12-23

blues_znakomito347ci_160Józef Wilkoń - czy te personalia coś wam mówią? Powinny. I mam nadzieję, że tak właśnie jest. Drugie pytanie dotyczy autorki - Agnieszka Taborska - znana, nieznana? Oczywiście byłoby cudownie, gdyby ową dwójkę znał każdy. Należy brać jednak pod uwagę fakt, że nie każdy z nas siedzi od rana do wieczora i studiuje każdą starą książkę, nową, bądź tę dopiero zapowiadaną. "Blues nosorożca" to opowieść, którą stworzył genialny ilustrator i znakomita pisarka.To książka, która może zachwycić wszystkich. Bez względu na wiek.O książce - Dowcipna, poetycka opowieść o szukaniu źródeł sztuki, odkrywaniu świata i znajdowaniu siebie. Rzecz dla miłośników muzyki, zwierząt, Afryki, Nowego Jorku i Luizjany.

Agnieszka Taborska jest pisarką, historykiem sztuki, autorką tłumaczonych na angielski i francuski książek o surrealizmie. Wydała między innymi "Senny żywot Leonory de la Cruz", "Abecadło Topora", "Okruchy amerykańskie", "Spiskowców wyobraźni" oraz przekłady książek Philippe’a Soupaulta, Gisèle Prassinos i Spaldinga Graya. Jej bajki ukazały się w Polsce, Niemczech, Japonii i Korei. "Blues nosorożca" to jej czwarta – po "Szalonym zegarze", "Księżycowych duchach" i "Czarnej Górze" – książka dla dzieci, która wychodzi w Wydawnictwie Książkowym Twój Styl.

Józef Wilkoń jest artystą światowej sławy, laureatem licznych międzynarodowych nagród, znanym czytelnikom i kolekcjonerom od Europy poprzez Stany Zjednoczone po Japonię. Zilustrował i nadał szatę graficzną ponad stu książkom dla dzieci i dorosłych wydanym w Polsce oraz blisko siedemdziesięciu wydanym za granicą. Uprawia malarstwo sztalugowe, scenografię, projektuje gobeliny. Retrospektywna wystawa w warszawskiej Zachęcie w 2006 roku pokazała go jako wybitnego rzeźbiarza. Jego interpretacje arcydzieł literatury dla dzieci i dorosłych należą do klasyki polskiej ilustracji.

Agnieszka Taborska, Józef Wilkoń "Blues nosorożca"; Wydawnictwo: Twój Styl; Format: 215 x 300 mm; Liczba stron: 31; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-7163-574-8

KaHa

Tagi: Agnieszka Taborska, Józef Wilkoń, Blues nosorożca, książka dla dzieci,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany