Walka o ogień

kzarecka

2009-01-28

lodowy_ogien_160W "Focusie" napisano: - Kolejny bestseller Kaia Meyera, twórcy fantastycznych światów! Tym razem autor zabiera nas najpierw na białe pustkowie na krańcu krańców, a następnie do Sankt Petersburga. To właśnie w tych miejscach walczyć będą: Królowa Śniego i czarodziejka Tamsin. Która wygra? Czy rządy tyranki miną? O zwycięstwie zdecyduje odwaga pewnej dziewczynki. Tylko... czy tak młoda osoba podoła tak wielkiemu wyzwaniu? "Lodowy ogień" jednego z najbardziej znanych niemieckich pisarzy (sprzedaż jego książek liczy się w milionach) już w księgarniach.O książce - Sankt Petersburg, koniec XIX wieku. Luksusowy Hotel Aurora jest całym światem Myszy, pogardzanej przez resztę służby osieroconej czyścicielki butów, która nigdy nie opuściła jego murów. Kiedy w jednym z pokoi melduje się tajemnicza dama w towarzystwie niemego, nieszczęśliwego chłopca, a ekstrawagancka Angielka o niebieskich włosach ratuje Mysz od zamarznięcia, życie nastoletniej dziewczyny diametralnie się zmienia. Rzucona w środek walki dwóch czarodziejek, Mysz będzie musiała dotrzeć do prawdy o swojej rodzinie oraz do ukrytego w niej źródła siły, które okaże się potężniejsze niż magia.


Książka Kaia Meyera oczarowuje rozmachem wyobraźni, wiarygodnością psychologiczną bohaterów, dynamiką wydarzeń i mroźną scenerią Rosji w historycznych realiach schyłku monarchii.


Podobnie jak wiele poprzednich książek pisarza, również "Lodowy ogień" dostał się na szczyty list bestsellerów, sprzedając się w samych Niemczech w liczbie ponad 50 tys. egzemplarzy. Prawa do jej publikacji wykupiły wydawnictwa z dwunastu następujących krajów: Chin, Finlandii, Grecji, Wielkiej Brytanii, Korei, Holandii, Kanady, Rumunii, Rosji, Hiszpanii, Czech, Turcji.


Kai Meyer "Lodowy ogień"; Wydawnictwo: Nasza Księgarnia; Tłumaczenie: Anna Wziątek; Format: 145 x 205 mm; Liczba stron: 272; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-1011-516-4


KaHa

Tagi: Kai Meyer, Lodowy ogień, książka, lista bestsellerów,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany