Osiemnaście mieć lat to nie grzech, więc poszedł do domu starców

kzarecka

2009-02-05

osiemna347cie_mie263_lat_to_nie_grech_160"Szczęśliwe dni" ukazały się we Francji osiem lat temu. Zostały nagrodzone, w przygotowaniu jest film. Książka dotarła do nas dopiero teraz, ale chyba warto było czekać. Laurent Graff stworzył bowiem króciutką powieść, która opowiada losy młodego chłopaka, który wybiera życie wśród starców. Powód? Strach przed śmiercią. W "Live" napisano: - Przesycona czarnym humorem książka pełna trafnych obserwacji o życiu i jego kresie. Czarna komedia z filozoficznym przesłaniem.O książce - Który człowiek w wieku osiemnastu lat wykupuje dla siebie miejsce na cmentarzu, a ukończywszy lat trzydzieści pięć, postanawia spędzić resztę swojego życia w domu starców? Poznajcie Antoine’a. Przedwcześnie pochłonięty myślą o śmierci, wybiera życie wśród starszych ludzi. W ośrodku "Szczęśliwe dni" zyskuje akceptację mieszkańców, stając się obiektem pożądania pielęgniarek i towarzyszem mężczyzny nazywanego Alzheimerem. Monotonne, pozbawione sensu życie bohatera zmienia się po przybyciu nowej pacjentki – śmiertelnie chorej Mireille, której marzeniem jest po raz ostatni zobaczyć morze. Antoine zabiera ją w krótką podróż.

Marie-Claire: - Niewielka książka, z której wyciągniesz daleko idące wnioski.

Page: - W "Szczęśliwych dniach" Graff z ogromną wrażliwością opisuje absurdy ludzkiego życia.

Quest: - Laurent Graff napisał znakomitą książkę. Będąc bystrym obserwatorem, potrafił uchwycić nasze marzenia, lęki i słabości w krótkich, nieskomplikowanych zdaniach. Wywołuje uśmiech, nawet jeśli jest on czasem gorzki.

Laurent Graff "Szczęśliwe dni"; Wydawnictwo: W.A.B.; Format: 125 x 175 mm; Liczba stron: 128; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-7414-612-8

KaHa

Tagi: Laurent Graff, Szczęśliwe dni, książka, dom starców,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany