Wieloryb Maluśkiewicza

kzarecka

2009-02-20

wieloryb_malu347kiewicza_160Raz jeszcze pochylam głowę przed wydawnictwem Dwie Siostry! Pochylam i wierzę, wiem, że nie robię tego ostatni raz. Tym razem wydawnictwo doprowadziło mnie do radości "Panem Maluśkiewiczem i wielorybem". Jak dziś, widzę siebie wracającą z przedszkola, zasiadającą na babcinym dywanie i przeglądającą starą książeczkę o malutkim człowieczku i ogromnym wielorybie... A teraz do księgarń trafiła książka wybitnego Juliana Tuwima z ilustracjami genialnego Bohdana Butenko. I jak tu się nie cieszyć? Jak nie pochylać głowy? Pan Maluśkiewicz... Polecam każdemu. Wróćcie do swojego dzieciństwa, albo poszerzcie wyobraźnię własnych dzieci.


O książce - Gdy tekst wielkiego mistrza poezji dziecięcej spotyka się z ilustracjami giganta grafiki książkowej, efekt może być tylko jeden: książka wielkiego formatu. Pełna wdzięku i humoru historia niezwykłej morskiej wyprawy, opowiedziana dowcipnym, wpadającym w ucho wierszem Tuwima i uroczo staromodnymi ilustracjami Butenki.


mal_420

Fragment

Był sobie pan Maluśkiewicz
Najmniejszy na świecie chyba.
Wszystko już poznał i widział
Z wyjątkiem wieloryba.

Pan Maluśkiewicz był - tyci,
Tyciuśki jak ziarnko kawy,
A oprócz tego podróżnik,
A oprócz tego ciekawy.

Więc nie można się dziwić,
Że ujrzeć chciał wieloryba,
Bo wieloryb jest przeogromny,
Największy w świecie chyba.

Pan Maluśkiewicz wesoły,
Że mu się podróż uśmiecha,
Rower i różne narzędzia -
Wszystko na tę łódeczkę.

mal2_420

Julian Tuwim "Pan Maluśkiewicz i wieloryb"; Wydawnictwo: Dwie Siostry; Ilustracje: Bohdan Butenko; Format: 265 x 400 cm; Liczba stron: 16; Okładka: twrada; ISBN: 978-83-608-5064-0

KaHa

Tagi: Julian Tuwim, Pan Maluśkiewicz i wieloryb, Bohdan Butenko,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany