Afrodyta w... sekstelefonie

kzarecka

2009-03-20

afrodyta_w_sekstelefonie_160Studiowała antropologię, następnie pracowała w telewizji. Przeszła jednak do... księgarni. Wreszcie wydala swoją pierwszą książkę i co? Oczywiście poświęciła cały swój czas pisaniu. Marie Phillips - młoda angielska autorka, prezentuje nam swój debiut - "Niegrzeczni bogowie", pełną humoru opowieść o zemście i miłości. Doskonała lektura dla miłośników humoru spod znaku Monty Pythona.
O książce - Po tysiącach lat istnienia, greccy bogowie mocno podupadli. Mieszkają obecnie w Londynie w starym domu. Artemida wyprowadza cudze psy, Afrodyta pracuje w seks-telefonie, a Apollo próbuje swych sił w telewizyjnym programie o wróżbach. Nadal się kłócą i mszczą na kim się da. Obiektem takiej zemsty staje się właśnie Apollo: przeszyty strzałą miłości przez Erosa, zakochuje się w zwykłej śmiertelniczce Alice. Niestety, dziewczyna ma już ukochanego chłopaka... Co zwycięży? „Boskie” moce (skądinąd coraz słabsze) czy ludzkie namiętności? Pomysłowa zabawa z uwspółcześnioną mitologią w tle.

Marie Phillips "Niegrzeczni bogowie"; Wydawnictwo: Świat Książki; Format: 125 x 200 mm; Liczba stron: 304; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-247-0963-2

KaHa

Tagi: Marie Phillips, Niegrzeczni bogowie, książka, debiut,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany