Kamień milowy polskiej literatury fantastycznej

kzarecka

2009-04-23

plnocna_granica_160W tym roku ukaże się nowa książka Feliksa W. Kresa, autora, który debiutował wraz z Andrzejem Sapkowskim. I choć szerszej publiczności nie jest tak dobrze znany jak autor "Wiedźmina", w gronie miłośników fantastyki jest uwielbiany i doceniany (jest laureatem dziewięciu nagród - w tym tej najważniejszej im. Janusza A. Zajdla - i ośmiu nominacji). W związku z powyższym (nowa książka rzecz oczywista) wydawnictwo Mag przypomni w nowej edycji wszystkie poprzednie powieści Kresa. Dziś o "Północnej granicy", pierwszej części serii obejmującej kompletną opowieść o świecie Szereru - Księgi Całości.


O książce - Opowieść o braterstwie i poświęceniu, lojalności i ambicji. O tym, gdzie jest miejsce kobiety podczas wojny i co się dzieje z tymi, które chcą walczyć. Jest to książka, w której nie ma heroicznych bohaterów, a dobrzy żołnierze umierają na gangrenę. Lub z głodu.

Na północnych rubieżach Szereru trwa wojna. Tuż za granicą zaczynają się przeklęte ziemie, którymi włada szalony bóg - Aler. Stworzone przezeń dziwne, rozumne stwory - nazywane złotymi i srebrnymi Alerami - wdzierają się w coraz większej sile na terytorium Imperium. Rawat, oficer jazdy Legionu Dartańskiego w niewielkiej stanicy, musi powstrzymać zastępy bestii, mając do dyspozycji jedynie niewielki oddział i kota - zwiadowcę.

Feliks W. Kres "Półocna granica"; Wydawnictwo: Mag; Liczba stron: 350; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7480-128-7

KaHa

Tagi: Feliks Kres, Półocna granica, sapkowski, fantastyka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany