Homo Sapiens za kratkami

kzarecka

2009-05-24

homo_sapiens_160Piotr Rowicki, autor, który nienawidzi pisać o sobie (podobno na samą myśl o tym dostaje białej gorączki połączonej z fixum dyrdum, zamyka się w szafie i liczy sęki na odstresowanie) postanowił stworzyć kolejną książkę. Jak się domyślacie - nie autobiografię. Wymyślił zatem świat, który istniał w późnym mezozoiku. To tam ludzie, którzy na wolności zginęliby z głodu, siedzą w... zoo. Przewagę gatunkową mają dinozaury. Dzięki Rowickiemu poznajemy jednego z nich - młodego, sympatycznego, czasami nieco nieposłusznego i szukającego guza. Jeśli chcecie go poznać (a zapewniam, że warto; na dniach recenzja), sięgnijcie po "Przygody Hektora".


O książce - Dinozaury, o czym wiedzą wszystkie dzieci, żyły na Ziemi przez wiele, wiele milionów lat. Dzięki paleontologom wiemy o nich całkiem sporo: jakie były duże, gdzie mieszkały, co jadły. Nie znamy jednak ich upodobań, nie licząc tych dotyczących podstawowych potrzeb, nie wiemy czy nawiązywały przyjaźnie, jakie wiodły życie.

Piotr Rowicki bazując na podstawowych informacjach wymyślił świat, w którym działa nader sprawnie, wyrafinowana dinusiowa społeczność. Pisarz wykreował miejsce, w którym dinozaury chodzą do szkoły, bawią się, starsze pracują, jeżdżą na wakacje, prowadzą filozoficzne dysputy.

A to wszystko z przymrużeniem oka, żartobliwie i dowcipnie. Piotr Rowicki pisząc o dinozaurach wystawił przy okazji satyryczna laurkę następnemu, królującemu na Ziemi gatunkowi, czyli Homo Sapiens.

Tytułowy Hektor uwielbia kłopoty. Spróbujecie tylko wyobrazić sobie brachiozaura skaczącego na bungee, albo jeżdżącego na rowerze. Może być ciężko. Dosłownie! Ale i zabawnie.

Piotr Rowicki "Przygody Hektora"; Wydawnictwo: AMEA; Ilustracje: Dymitr Kuźmenko; Format: 170 x 240 mm; Liczba stron: 64; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-924658-7-4

Kup książkę

KaHa

Tagi: Piotr Rowicki, Przygody Hektora, książka, dinozaur,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany