A twoje kości w proch się obrócą

kzarecka

2009-10-27

miasto_popio322w_160Jeśli pamiętacie "Miasto kości", z przyjemnością sięgniecie po "Miasto popiołów". Tak, druga część opowieści o Nocnych Łowcach jest już w sprzedaży. Cassandra Clare zaskoczyła (w dobrym tego słowa znaczeniu) nastolatków (do nich jest skierowana powieść) i dorosłych (a kto powiedział, że po skończeniu -nastu lat, nie można czytać książek przygodowych dla młodzieży?; zwłaszcza, że tę opowieść czyta się świetnie). Stworzyła niesamowity świat, w którym półludzie, półaniołowie walczą ze złem. Jak stwierdziło wydawnictwo "zapierająca dech w piersiach kontynuacja 'Miasta kości;" z pewnością nie zawiedzie i odkryje kolejne tajemnice.


O książce - Piętnastoletnia Clary Fray poszukując swojej zaginionej matki, trafia do tajemnego świata, położonego głęboko pod ulicami Nowego Jorku, zwanego Podziemnym Światem, pełnego tajemniczych wróżek, wampirów, hybryd człowieka i wampira, i demonów. Clary jest rozdarta pomiędzy uczuciami, które żywi do dwóch chłopców - jej najlepszego przyjaciela, Simona, oraz do tajemniczego łowcy wampirów, półczłowieka, półanioła Jace'a. Okazuje się, że jej ojcem jest zbuntowany Nocny Łowca,Valentine, który jest winien morderstw i zdrady.Teraz powraca na czele wiernych mu zwolenników aby dokończyć przewrotu i dokonać eksterminacji wszystkich demonów i wampirów. Valentine odkrywa przed Clary straszną tajemnicę: ma ona brata i jest nim Jace. Valentine dokonuje napadu na siedzibę Nocnych Łowców i ucieka wraz z Jacem. Clary pozostaje sama i wyrusza do ostatniego schronienia Nocnych Łowców.

Cassandra Clare "Miasto popiołów"; Wydawnictwo: Mag; Tłumaczenie: Anna Reszka; Format: 135 x 205 mm; Liczba stron: 528; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7480-165-5

KaHa

Tagi: Cassandra Clare, Miasto popiołów, miasto kości,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany