Dziewczynka z zapałkami, czyli jak rozpalić ogień w Kowalskim

kzarecka

2010-02-24

siedem_pozarow_mademoiselle_160Może najpierw o autorce - Esther Vilar. Dziesięć lat temu w "Rzeczpospolitej" ukazał się wywiad z pisarką, która stwierdziła: - Nie śniło mi się nawet, że kiedykolwiek zacznę pisać. No proszę, a napisała aż tyle (powieści, dramaty, eseje; z tych ostatnich najsłyniejszy cykl: "Tresowany mężczyzna", "Płeć poligamiczna" i "Koniec tresury"). Dziś do ręki dostajecie jedną z powieści Vilar "Siedem pożarów Mademoiselle". Wydawnictwo twierdzi, że to "pełne humoru stadium przebogatej i nieco przewrotnej psychiki kobiecej". Patrząc na fabułę - oj, bardzo przewrotnej.


O książce - Mademoiselle to zdumiewająco piękna i nieco ekscentryczna francuska guwernantka dwunastoletniej Carloty, córki argentyńskiego dyplomaty. Mimo że zabiegają o nią najatrakcyjniejsi kawalerowie w mieście, nie okazuje płci przeciwnej najmniejszego zainteresowania. Do czasu... W święta Bożego Narodzenia choinka Carloty staje w ogniu i na scenę wkracza lokalna straż pożarna. Pomiędzy wysokimi, muskularnymi strażakami jest jeden niski i łysiejący – Nick Kowalski. Mademoiselle z miejsca się zakochuje. Tylko jak ma ponownie spotkać tego mężczyznę i rozpalić w nim płomień namiętności? Odpowiedź kryje pudełko zapałek.

Esther Vilar "Siedem pożarów Mademoiselle"; Wydawnictwo: Nasza Księgarnia; Tłumaczenie: Jolanta Kozak; Format: 130 x 197 mm; Liczba stron: 248; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-10-11791-5

KaHa

Kup książkę

Tagi: Nasza Księgarnia, esej, dziewczynka z zapałkami,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany