Księga Miłości - ewangelia Jezusa?

kzarecka

2010-06-28

ksiega_milosci_160"Oczekiwana" o ewangelii Marii Magdaleny szybko stała się bestsellerem. Powieść Kathleen McGowan ukazała się na pięciu kontynentach, w ponad trzydziesty krajach, w tłumaczeniu na piętnaście języków. Książka była wstępem do Trylogii Linii Magdaleny, choć stanowiła odrębną całość. Fani "Oczekiwanej" mogą się znowu cieszyć - na rynku jest "Księga Miłości". Kochałam cię przedtem, kocham cię teraz, i znów będę kochała. Czas powraca. Maureen Pascal i tym razem nie ma spokojnego życia. Myślała, że odpocznie, zabierze się za pisanie książki, ale nic z tego. Kolejna tajemnica może doprowadzić do śmiertelnie niebezpiecznego spotkania...


O książce - Maureen Paschal sądzi, że może odpocząć i zacząć pracę nad książką po odkryciu ewangelii napisanej przez Marię Magdalenę, gdzie ujawniono, że Magdalena i Jezus byli sobie poślubieni. Prawda o ich dziejach wstrząsnęła światem i sprawiła, że Maureen stała się celem ataków ludzi, którym nie spodobało się jej odkrycie, i bohaterką dla tych, którzy przyjęli je z radością.
Niestety, otrzymuje dziwną przesyłkę z tekstem, który wygląda jak list z zamierzchłych czasów, napisany po łacinie i opatrzony symbolem. Odkrywa, że jego autorką jest niezwykła kobieta, której postać historia przeoczyła – albo zatuszowała – czyli margrabina Matylda z Toskanii, i że domaga się ona w owym liście zwrotu swych "najcenniejszych ksiąg i dokumentów". Maureen wyrusza w podróż po Włoszech i Francji, gdzie wraz ze swym ukochanym, Berengerem, naraża się na liczne niebezpieczeństwa. Oboje uświadamiają sobie, że są na tropie kolejnego epokowego odkrycia: Księgi Miłości, ewangelii napisanej ręką samego Jezusa.
Maureen, dowiadując się coraz więcej o Matyldzie, jedenastowiecznej wojowniczce, hrabinie, która w sekrecie poślubiła papieża, zaczyna dostrzegać niezwykłe podobieństwa między nią a sobą, podobieństwa, których źródło musi odkryć, żeby niewłaściwi ludzie nie znaleźli Księgi Miłości i nie ukryli jej na zawsze.
Splatając ze sobą nieznaną historię Matyldy i pełną napięcia podróż Maureen, autorka podąża śladem dwóch niezwykłych bohaterek, których historie przenikają się na przestrzeni dziejów. Maureen zagłębia się w tajemnice labiryntu, piękną poezję Pieśni nad Pieśniami, najwspanialszą architekturę i sztukę świata i zdumiewające dziedzictwo Matyldy... do chwili, gdy podczas śmiertelnie niebezpiecznego spotkania zostaje jej ujawniona Księga Miłości – jej oraz czytelnikowi.

Kathleen McGowan "Księga Miłości"; Wydawnictwo: Nowa Proza; Tłumaczenie: Jan Kabat; Format: 125 x 195 mm; Liczba stron: 672; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7534-001-3

KaHa

Kup książkę

Tagi: Ewangelia wg Marii Magdaleny, Chata, Całun z Oviedo,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany