Zmartwychwstanie, życie, śmierć, czyli codzienność socjopaty

kzarecka

2010-09-06

przypadki_tomasza_p322achty_160"Kłopoty to moja specjalność, czyli kroniki socjopaty", następnie "Socjopata w Londynie" i... cisza. Zapowiadana trzecia część z cyklu jakby się gdzieś zapodziała. Całe szczęście nie poszła w otchłań krzemowej ziemi niczyjej, ani nie została spalona w kominku. Tomasz Płachta zmartwychwastał. Wprawdzie Daniel Koziarski "Przypadki Tomasza Płachty. Życie i śmierć socjopaty" nie wydał już w Prószyńskim, ale dla czytelnika jakie to ma znaczenie? Zanim przeczytacie recenzję najnowszej powieści Daniela (ba takowa już została napisana przez innego polskiego autora i czeka tylko na publikację na naszych łamach), dowiedzcie się, z czym będziecie mieć do czynienia.


O książce - Reemigracyjna historia chronicznego nieudacznika, który po kilku latach pobytu w Londynie wraca do Trójmiasta. Nikt jednak nie czeka na niego tutaj z otwartymi rękoma - pracodawcy jakoś się o niego nie zabijają, a na miejscu dowiaduje się kolejno o tajemniczej śmierci swojego przyjaciela, alkoholizmie brata i ciążącej na nim klątwie. Towarzyszy temu nieustanne popadanie przez Tomasza w konflikty z prawem. Czy romans z popularną malarką, która przekroczyła już balzakowski wiek, bycie twarzą kampanii na rzecz niepełnosprawnych, spotkanie z wpływową producentką telewizyjną i etat w prywatnym liceum zmienią jego życie, czy wręcz przeciwnie - tylko pogłębią jego chaos?

Daniel Koziarski "Przypadki Tomasza Płachty. Życie i śmierć socjopaty"; Wydawnictwo: MG; Format: 145 x 205 mm; Liczba stron: 368; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-61297-40-6

KaHa

Kup książkę

Tagi: Socjopata, Tomasz Płachta, Daniel Koziarski, MG,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany