Wirtualne ilustracje - pierwsze w Polsce

kzarecka

2010-11-08

klatwa_miliardera_160Dzieci i młodzież - osoby, które w dzisiejszych czasach chłoną wszelkie dobro (choć zdarza się i zło) elektroniczne i dla których komputer nie stanowi czarnej magii, już 10 listopada dostaną książkę, którą można śmiało nazwać dobrą zabawą. "Klątwa miliardera i tajemniczy diament" (Richard Newsome) to pierwsza w Polsce publikacja z wirtualnymi ilustracjami. Dzięki pewnej technologii (mówiąc po ludzku - rozszerzonej rzeczywistości) obrazki będzie można oglądać korzystając z kamerki i komputera (możliwość zajrzenia chociażby do środka pędzącego pociągu). Ta sensacyjno-przygodowa książka powinna zatem wpaść w oko zarówno młodszym, jak i starszym czytelnikom. Pokrótce - każdemu, kogo interesują nowinki technologiczne.


O książce - Pierwsza część trylogii o młodym miliarderze. Jest to wciągający i zabawny kryminał dla młodych czytelników, z galerią niezwykłych postaci, starożytnymi wierzeniami i zagadkami do rozwiązania. Bohaterem książki jest trzynastoletni Gerald. Wiedzie zwyczajne życie nastolatka do momentu, gdy umiera jego ciotka. Krewna zostawia mu bowiem w spadku 20 miliardów funtów! Tego nie mógł się spodziewać. Radość trwa jednak krótko, bo Gerald dowiaduje się, że ciotka została zamordowana, a on jest kolejny na liście. Za tym wszystkim kryje się tajemnica, która liczy sobie 2000 lat.

W tym samym czasie z British Museum zostaje skradziony najsłynniejszy diament świata, nad którym pieczę miała fundacja ciotki głównego bohatera książki. Na razie Geralda niewiele to obchodzi. Ale do czasu. Wkrótce znajdzie się na pokładzie prywatnego odrzutowca, którym poleci do Londynu na pogrzeb ciotki. Tam otworzy od niej list... Dlaczego ciotka została zamordowana? Kto skradł diament? I dlaczego wszyscy szukają pewnej starej szkatułki? Z pomocą przyjaciół, Sama i Ruby, Gerald próbuje rozwikłać tajemnicę. Tajemnicę, która zaprowadzi ich do starożytnej krypty i w podziemia, gdzie chcąc poznać sekret bezcennego skarbu, o mało nie wpadną w śmiertelną pułapkę.

"The Independent Weekly": - Porywająca, fantastyczna opowieść gwarantująca, że najmłodsi nie będą się mogli od niej oderwać, zaśmiewając się i niecierpliwie czekając na kolejną część z serii.

"Bookseller & Publisher Magazin"”: - "Klątwa miliardera i tajemniczy diament" przybywa do nas naznaczony zwycięstwem. Richard Newsome napisał niesamowitą książką, od której nie można się oderwać, a która będzie trzymać dziewięcio- i dwunastolatki w napięciu, aż ukaże się kolejny tom.

"CM Magazine": - Debiutancka powieść Australijczyka Richarda Newsome’a, pierwszy tom trylogii, przesiąknięta jest intrygą, humorem i przygodą… Nawiązuję do klasycznych angielskich kryminałów… Newsome zastawia pułapki i mylne tropy jak zawodowiec, sprawiając, że każda strona przynosi zaskoczenie i satysfakcję z odbytej podróży.

Dla zainteresowanych - warto zajrzeć na stronę Klatwamiliardera.pl, gdzie można... zamienić się w jednego z bohaterów książki. Wystarczy ściągnąć odpowiedni program, podłączyć kamerę internetową, wydrukować obraz i rozpocząć swoją przygodę.

Richard Newsome "Klątwa miliardera i tajemniczy diament"; Wydawnictwo: Łyński Kamień; Tłumaczenie: Andrzej Polkowski; Liczba stron: 360; ISBN: 978-83-927607-3-3

KaHa

Wejdź do księgarni

Tagi: fantasy, książka dla dzieci i młodzieży, Harry Potter, Malowany człowiek, Brent Weeks, Scott Lynch,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany