Na podstawie tajnych akt

kzarecka

2010-11-28

enigma_160Hugh Sebaq-Montefiore w książce, która ukazała się w maju tego roku - "Dunkierka. Walka do ostatniego żołnierza", wychwalał poświęcenie brytyjskich żołnierzy, zapomnianych bohaterów II wojny światowej. W kolejnej publikacji, która trafiła na polski rynek, napisał o naszych rodakach. Rejewski, Różycki, Zegalski. "Pierwsi hackerzy", jak czasami nazywają tych trzech genialnych kryptologów młodzi ludzie. Książka zatytułowana "Enigma" to opowieść o złamaniu szyfrów słynnej niemieckiej maszyny szyfrującej. Co ważne - napisana na podstawie tajnych akt. Jak zapewnia wydawca - pasjonująca.


O książce -Autor stworzył publikację na podstawie tajnych akt, rozmawiał też z żyjącymi świadkami historii Enigmy oraz ich rodzinami. Opisując sukcesy polskich kryptologów - Rejewskiego, Różyckiego i Zegalskiego - oraz wysiłki Alana Turinga i jego zespołu, książka jednocześnie pokazuje, w jakim stopniu powodzenie operacji zależało od przechwytywania na pełnym morzu U-Bootów oraz ich książek szyfrów.

Hugh Sebaq-Montefiore "Enigma"; Wydawnictwo: Świat Książki; Wymiary: 145 x 205 mm; Liczba stron: 432; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-247-1846-7

KaHa

Kup książkę w Godi

Kup książkę w Albertusie

Tagi: Enigma, literatura faktu, haker, wojna światowa,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany