II wojna światowa - pisana na nowo?

kzarecka

2010-12-13

wicherwojny_160Książek o tematyce drugiej wojny światowej jest od groma. I tych, które za głównego bohatera wzieły ląd, i tych, które wzięły niebo, i tych, które skupiły się na wodzie. Miłośnicy historii mogą zatem zgłębiać swoją wiedzę praktycznie bez ograniczeń. I dla nich, być może, nazwisko "Najlepszego brytyjskiego historyka wojskowości" - jak o autorze napisano w "Economist", nie jest obce. Andrew Roberts stworzył "Wicher wojny. Nowa historia drugiej wojny światowej". Nieznane, bądź mało znane, dotąd epizody z tego okresu, mogą być gratką dla czytelników.


O książce - Przedstawia z nowej perspektywy wydarzenia rozgrywające się na frontach II wojny światowej, w tym mało znane epizody. Autor stara się odpowiedzieć na najważniejsze pytanie: dlaczego Niemcy przegrały wojnę. Czy niemieccy generałowie, którzy po wojnie oskarżali Hitlera o wszystkie klęski, mieli rację, czy też zrzucali winę za swoje błędy na człowieka, który nie mógł się już bronić?

"The Observer": - "Wicher wojny" będzie ozdobą każdej półki z publikacjami na temat drugiej wojny światowej. Roberts prezentuje nowy, oryginalny punkt widzenia.

"The Spectator": - Na każdej stronie znajdziemy celne komentarze, znakomicie uporządkowane fakty, barwne szczegóły. Pasjonująca lektura.

Andrew Robesrt "Wicher wojny. Nowa historia drugiej wojny światowej"; Wydawnictwo: Magnum; Tłumaczenie: Władysław Jeżewski, Grzegorz Wożniak; Format: 165 x 235 mm; Liczba stron: 656; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-89656-67-4

KaHa

Kup książkę

Tagi: wojna światowa, historia, Hitler,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany