Otwarte bez skazy

kzarecka

2011-09-09

bez_skazy_160Ponad rok temu na pewnym forum młodzieżowym trwała dyskusja na temat książek Sary Shepard. Młodzi ludzie interesowali się, czy i kiedy w Polsce ukaże się słynna seria "Pretty Little Liars". Ich apetyt na książki wzrósł po obejrzeniu trailera serialu (w tej chili wyświetlany na AXN). Zebrali więc swoje siły i zaczęli... wysyłać e-maile do wydawnictw z pytaniem, czy planują wydanie powieści. Od każdego dostawali odpowiedź negatywną. Ciekawe, że napisali do wielu wydawnictw, ale nie pomyśleli o jednym. A to jedno o Shepard się postarało - Otwarte. I dobrze. Popularna seria sprzedała się poza granicą naszego kraju w 3,5 mln egzemplarzy (ciekawe, jak będzie u nas), na liście "New York Timesa" była niemal 50 tygodni! "Kłamczuchy" ukazały się na polskim rynku pod koniec sierpnia, a druga część - "Bez skazy", już 7 września. Gratulacje dla wydawnictwa, które tak dba o miłośników "Pretty Little Liars".


"Kłamczuchy" – Alison, szkolna gwiazda, znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Rok później jej przyjaciółki: Emily, Aria, Spencer i Hanna, zaczynają otrzymywać niepokojące SMS-y. Ktoś zna sekrety, które chciały pogrzebać wraz z pamięcią o Ali. Jak wiele dziewczyny są w stanie poświęcić, by prawda nie wyszła na jaw?

Fragment

– Mam jednego SMS-a.
– Ja też – wyszeptała Aria.
– I ja – potwierdziła Emily.
Spencer też ją dostała. Otworzyły ją jednocześnie. Zamilkły na chwilę.
– O Boże – wyszeptała Aria.
– To od... – pisnęła Hanna.
– Myślicie, że naprawdę... – mruknęła Aria.
Spencer przełknęła ślinę. Razem przeczytały na głos SMS-y. Miały jednakową treść:

WCIĄŻ TU JESTEM. I WIEM O WSZYSTKIM.

A.


"Bez skazy" - Śledztwo w sprawie zniknięcia Alison przybiera nieoczekiwany obrót. Do Rosewood powraca Toby, który jest jak czarny kot - zawsze zwiastuje kłopoty. Aria, Emily, Spencer i Hanna tracą grunt pod nogami. Dziewczyny muszą połączyć siły, ale czy potrafią sobie zaufać?

NIE CIESZ SIĘ ZA WCZEŚNIE. TO JESZCZE NIE KONIEC.
A.

KaHa

Tagi: Otwarte, Emily Giffin, serial, Pokuta,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany