Zaskakujący thriller Deavera - czy kiedykolwiek było inaczej?

kzarecka

2013-09-09

pokoj_160Jeśli ta historia nie podniesie ci ciśnienia, poziomu adrenaliny we krwi i nie wywoła zawrotów głowy, to nic innego nie będzie w stanie tego zrobić - napisano w "Huffington Post". Czego dotyczy ten opis? Najnowszej "książki Deavera" - to zwrot, którego używa sam autor na określenie fabuły obejmującej krótki okres czasu, uwzględniającej nagłe zwroty akcji, gdzie nic i nikt, nie jest tym, czym się zdaje. Do "Pokoju straceń" zaprosza nas Jeffery Deaver. Wchodzę bez obaw. Zwłaszcza, że czekają tam Rhyme i Sachs (dla fanów wszystko jest zrozumiałe).O książce - W hotelu na Bahamach ginie Robert Moreno, obywatel USA mieszkający w Ameryce Południowej. Zastrzelony przez snajpera Moreno, był obserwowany przez jedną z rządowych agencji bezpieczeństwa, która otrzymała sygnał o planowanym przez niego zamachu terrorystycznym na siedzibę koncernu naftowego na Florydzie.

Lincoln Rhyme i Amelia Sachs uczestniczą w śledztwie przeciwko służbom, które mogły wykonać egzekucję na rzekomym terroryście. Sachs zbiera informacje o Morenie, odtwarzając przebieg jego pobytu w Nowym Jorku, natomiast Rhyme wyrusza na Bahamy, aby na miejscu odnaleźć dowody fizyczne popełnionego przestępstwa. Tropiąc wytrawnego snajpera, sam naraża się na śmiertelne niebezpieczeństwo.

Rhyme i Sachs przekonują się, że ktoś popełnił błąd, a sprawa może się przedstawiać zupełnie inaczej, niż zakładali. Czy uda im się dotrzeć do prawdy? Czy zdołają odnaleźć winnych, wychodząc cało z opresji?

Publishers Weekly: - Deaver znów jest w szczytowej formie, tej powieści nie może przegapić żaden wielbiciel thrillerów.

Associated Press: - Znakomity, zapierający dech w piersi thriller. Fani Lincolna Rhyme’a będą zachwyceni!

Kirkus Reviews: - Deaver, który nie może przepuścić żadnej okazji, by zabłysnąć kreatywnością – uderza precyzyjnie, podkręca piłkę i zdobywa bazę, tworząc kolejny genialny thriller!

Jeffery Deaver "Pokój straceń"; Wydawnictwo: Prószyński; Tłumaczenie: Łukasz Praski; Format: 142 x 202 mm' Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7839-607-9

KaHa

Tagi: Jeffery Deaver, thriller, Kolekcjoner Kości, Rhyme, Sachs, Prószyński,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany