Stephen King za dwa dni w Polsce!

przebudzenie_160Tak, to by było wydarzenie! Stephen King osobiście w Polsce. Niestety... tak pięknie nie jest. Trzeba spojrzeć z drugiej strony... Słynny autor napisał kolejną powieść. Jej premiera odbędzie się na świecie w listopadzie. A u nas już dwa dni później (dokładnie rzecz ujmując 13-tego). I to wiadomość, która cieszy. Zwłaszcza, iż wydawca zpowiada, że "Przebudzenie" (taki tytuł ma książka) ma najbardziej przerażające zakończenie, jakie kiedykolwiek wyszło spod pióra tego genialnego pisarza. I jak tu się nie cieszyć? I jak tu nie czekać? Zwłaszcza, że sam King mówi: "To kwintesencja horroru. Przygotujcie się... na najlepsze!".

czytaj więcej...

Anty-przeminęło z wiatrem?

kidd_czarne_skrzydla_m_160Dzięki odważnym kobietom świat się zmienia - czytam na okładce. "Czarne skrzydła" to powieść numer jeden na liście bestsellerów New York Timesa. Jeśli czytaliście "Sekretne życie pszczół", wiecie, że możecie liczyć na kawał dobrej literatury. Sue Monk Kidd jest bowiem wielokrotnie nagradzaną autorką, spod pióra której wyszły obie powieści. Kazimiera Szczuka stwierdziła, że to anty-Przeminęło z wiatrem, a Oprah Winrfey, która stała się właścicielką praw do ekranizacji "Czarnych skrzydeł" wychwala rzadką dzisiaj historyczną perspektywę. Coś jeszcze dodać? Polecam. W księgarniach już za tydzień.

czytaj więcej...

Kto nam zjadał mięso?!

absurdy_160PRL jest często wspominany. W poważnych rozmowach, w tych nieco mniej i tych zupełnie zwyczajnych. Jedni się z tych lat śmieją, drudzy wspominają z nostalgią, trzeci cieszą się, że owe czasy można zaliczyć już do przeszłości, kolejni - prawie nic o nim nie wiedzą... Czy w poszerzeniu wiedzy pomoże publikacja Piotra Lipińskiego i Michała Matysa? Zapewne tylko w wąskim obszarze. Trzeba jednak przyznać, że owy obszar może być chętnie poznawany (zwłaszcza przez tych młodszych czytelników). Absurdy PRL-u.

czytaj więcej...

Kroki stumilowe? Ślady Wiśniewskiego

wisniewski_slady_160Tak się już ułożyło, że każda książka Janusza Leona Wiśniewskiego, niesie ze sobą pewną dawkę emocji. Jedni ją tolerują, drudzy unikają, trzeci pożerają. Jak świat światem długi i szeroki po wsze czasy na Ziemi będzie na jednym biegunie miłość, na drugim nienawiść. Do ludzi, do świata, do książek, do autorów. Osobiście, choć nie jestem fanką Wiśniewskiego, bardzo spodobała mi się zapowiedź "Śladów": - Niektórych tęsknot nie da się ukoić. O pewnych rzeczach nie sposób zapomnieć. Niektóre przeżycia zostawiają w nas ślady na zawsze. Prawda... Przeczytacie?

czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany