Twój wiersz potrzebuje operacji?

biuro_literackie_160Lepiej, żeby nie potrzebował. Lepiej, żeby wystarczający okazał się plaster, albo cienki gips. W każdym razie, jeśli potrzebujesz pomocy, skorzystaj z cyklu Pogotowie Poetyckie (zorganizowanego przez Biuro Literackie). Piersze spotkanie z cyklu już 23 września. A czym właściwie jest owe pogotowie? Rodzajem poradni literackiej, w której doraźnej pomocy początkującym autorom wierszy udziela doświadczony personel, złożony z cenionych poetów oraz krytyków. Pomiędzy wrześniem 2009 a majem 2010 dyżury pełnić będzie Roman Honet. Pokrótce: jeśli chcecie szkolić swój warsztat, pamiętajcie, że macie gdzie.
czytaj więcej...

Wrocławskie Tanie Książek Czytanie

wroclaw_160Od dzisiejszego dnia aż do niedzieli (czyli pełną datą 18-21.06.2009) w stolicy Dolnego Śląska trwać będzie kiermasz "Wrocławskie Tanie Książek Czytanie". Impreza towarzyszy obchodom Święta Wrocławia. Namiot, który pomieścił 25 wystawców z całej Polski, tradycyjnie stoi na Rynku. W ofercie nie tylko nowości, ale i książki po niezwykle promocyjnych cenach (niektóre będzie można kupić już za 2 złote). Jeśli jesteście, bądź planujecie być w pobliżu, zajrzyjcie.
czytaj więcej...

Targi w stolicy - fotorelacja

dsc06676_160Zwiedzający warszawskie Targi zachowywali się nad wyraz przyzwoicie – biegając po schodach i przeciskając się między stoiskami, używali papierowych zakładek do książek jako wachlarzy – a ewentualne deptanie po piętach kwitowali z przymrużeniem oka. Wszak w Pałacu nie wypada utyskiwać... Obejrzyjcie fotorelację Międzynarodowych Targów Książki.
czytaj więcej...

Popłynęli

portwroclaw2009_16014. edycja festiwalu Port Wrocław zakończona. Znakomici goście, jak i odwiedzający, popłynęli do siebie. Nie ma co rozpaczać. W przyszłym roku będzie równie dobrze (śmiem myśleć, że nawet jeszcze lepiej; przecież wtedy przypadnie jubileusz). Jak było? Frekwencja dopisała? Wystarczy zacytować jedno zdanie : "Sale Centrum Sztuki Impart pękały w szwach". Jednak tych kilka słów nie jest w stanie opowiedzieć o tym, co działo się podczas trzech festiwalowych dni. Stąd słów więcej. I zdjęć.
czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany