J-23 znowu nadaje, czyli Hans Kloss wiecznie żywy

hans_kloss_160Czy jest ktoś, kto nie kocha Klossa? Jest. Nie do niego jednak kierowana jest ta informacja. Wiadomość o dwóch konkursach, które organizuje katowickie Muzeum Hansa Klossa powinna dotrzeć do: A - miłośników bohatera, w którego wcielił się w "Stawce większej niż życie" Stanisław Mikulski; B - ludzi, którzy umiejętnie posługują się słowem pisanym i chcą stworzyć niepowtarzalne opowiadanie; C - osób, którym rysowanie komiksów nie jest obce. Termin nadsyłania prac mija z końcem maja, macie więc sporo czasu. Rozstrzygnięcie konkursów natomiast dopiero na koniec września. Nagroda? Nagrodzona praca zostanie wydana drukiem w Wielkim Albumie Ilustrowanym oraz w innych publikacjach edytorskich Muzeum. A poza tym największym wyróżnieniem jest to, iż możecie zostać wybrani przez genialnych przewodniczących jury: Zbigniewa Safjana (współautora scenariuszy do "Stawki...") i Bohdana Butenko (mistrza wśród mistrzów ilustracji).
czytaj więcej...

Północ z Czubajem, czyli... 21:37

czubaj_160.Jego są Biodra Elvisa Presleya. Jego. On też "wybudował" Aleję samobójców (choć nie sam). On. Mariusz Czubaj - jeśli chodzi o ścisłość. Ten znakomity autor i antropolog kultury wybierze się na północ kraju - do Sopotu. Tam weźmie udział w Biesiadzie Literackiej. Dzień? Niedziela (29 marca). O której godzinie? Z pewnością nie o 21:37. Organizatorzy zapewniają, że o 17:00 (Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Obr. Westerplatte 16). Jeśli możecie, wybierzcie się. Z pewnością nie pożałujecie. Wprawdzie autor będzie promował swój najnowszy kryminał ("21:37"), może jednak będzie i coś o "Biodrach...", i o "Alei samobójców", i o "W stronę miejskiej utopii", i o...
czytaj więcej...

Gleba WTKN (fotorelacja)

p_160Wrocławskie Targi Książki Naukowej ściągnęły sporo odwiedzających. Na czytelników czekały stoiska lepiej, bądź słabiej zaprezentowane. To samo dotyczyło książek. Jedną z lepiej wyeksponowanych publikacji było "Gleboznawstwo" (ogromne brawa dla osoby, która wpadła na tak prosty, a zarazem oryginalny pomysł!), które stało w... ziemi. Poniżej kilka zdjęć z Politechniki Wrocławskiej.
czytaj więcej...

WTKN nie tylko dla wyspecjalizowanych

wtkn_160_01Najbliższe dni (środa, czwartek i piątek) miną we Wrocławiu pod znakiem Targów Książki Naukowej. Wszyscy zainteresowani ambitną i wartościową książką (publikacje naukowe, albumy, słowniki, poradniki, wydawnictwa multimedialne, a nawet... plakaty) powinni udać się do Centrum Naukowo-Badawczego Politechniki Wrocławskiej (ul. Janiszewskiego 8, czyli kilka kroków od Placu Grunwaldzkiego). To już piętnasta, a zatem jubileuszowa, edycja Targów. Co na was czeka? Jak zawsze stos książek (miedzy innymi "Książka na każdą kieszeń"), nagrody: na najtrafniejszą szatę edytorką, najlepszą książka (nagroda od czytelników) i najbardziej atrakcyjne stoisko. Plus wiele innych atrakcji.
czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany