Książka pod choinkę, czyli Warszawa wita "czytałściuchów" (Targi Książki)

targiwawaI mamy kolejne targi książki. Ledwo zakończyły się te we Wrocławiu, a już Warszawę zapełniają wystawcy z całej Polski. 18. Krajowe Targi Książki połączone wraz z 14. Targami Książki Akademickiej ATENA rozpoczęły się w czwartek. Potrwają aż do niedzieli (9 grudnia). A hasło tegorocznych spotkań? Jak w tytule - "Książka pod choinkę". I oczywiście jeszcze miejsce - Pałac Kultury i Nauki.
czytaj więcej...

Białe jest białe, a Czarne jest Czarne

angelus2_160Angelus dla Martina Pollacka - z takiego werdyktu jury Literackiej Nagrody Europy Środkowej cieszy się autor, wydawnictwo Czarne, które wydało nagrodzoną "Śmierć w bunkrze", czytelnicy i fani pisarza. Warto podkreślić, że w zeszłym roku tryumfował Jurij Andruchowycz, którego "Dwanaście kręgów" wydało... również Czarne. Angelus to najważniejsza nagroda w dziedzinie twórczości prozatorskiej tłumaczonej na język polski. Natomiast, patrząc statystycznie, Czarne to najlepsze wydawnictwo ściągające do siebie najważniejszych autorów.
czytaj więcej...

Plus minus

glowne_160_02Koniec. 16. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek zakończyły się w niedzielę 2 grudnia. Cztery dni spotkań z autorami, z książkami, filmami o sztuce, nagrodami i wyróżnieniami. Sporo tego. Każdy mógł znaleźć tam coś dla siebie - zarówno ci mali, jak i więksi (ogromne brawa dla najmłodszego "czytelnika": dwu-, trzymiesięcznego dzieciątka ze spotkania autorskiego Olgi Tokarczuk). Czy było warto pojawić się w stolicy Dolnego Śląska?
czytaj więcej...

Czerpcie z tego wszyscy - targi dla młodszych i starszych

glowna_160_01Piątek. Kolejny dzień Promocji. Odwiedzających znacznie więcej. Do południa większość z nich to dzieci i młodzież. Po pierwsze odbyło się uroczyste otwarcie piątej edycji akcji "Cały Wrocław czyta dzieciom" (nagrody, prezentacja utworów literackich uczniów, w tle dźwięki gitary klasycznej). Po drugie w Abecadle (sali dla dzieci) odbywały się zajęcia prowadzone przez Elizę Piotrowską (kto zna "Książeczkę-wycieczkę po miastach i miasteczkach", ten wie, że z autorką nie da się nudzić). Po trzecie wiele wydawnictw nęci literaturą dla dzieci i młodzieży. Po czwarte... panowie od czerpania papieru nadal są wielką atrakcją.
czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany