Ustrój Świata w Wilanowie

ustroj_160Ok, więc ludzie, którzy jakiś czas temu zachwycali się Necronomiconem i cudem zaopatrzyli się w dodatkowy egzemplarz, gdy owa powieść Neala Stephensona wyszła nakładem Prószyńskiego i S-ki, mogą teraz pchnąć go na allegro za kwotę rzędu 200 zł. Zarówno sprzedający, jak i kupujący wiedzą już, jak wielkie szkody może uczynić Stephenson niedoświadczonej ludzkiej głowie przy pomocy motywów cyberpunkowych, ostatnio zaś (przy okazji publikacji Żywego Srebra, Zamętu i Ustroju Świata) udało nam się zorientować, jak potworne spustoszenie sieje Stephenson w ogólnym pojęciu pospolitych zjadaczy chleba o najbardziej burzliwym okresie w historii Świata. Sprzedających i kupujących, wielkich kapłanów i akolitów z mlekiem na wąsach uprasza się o wcześniejszy zakup biletu do Stolicy, bo 12 września będzie tam kolorowo.
czytaj więcej...

52 Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie - Fotorelacja

10 czytaj więcej...

Fantastyczna Warszawa

Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki Polcon odbędzie się tym razem w Warszawie (ta cykliczna impreza, co roku organizowana jest w innym mieście). Tegoroczny Polcon rusza 30 sierpnia. Zakończy się w niedzielę 2 września. Podczas imprezy zostanie wręczona po raz dwudziesty trzeci Nagroda Literacka im. Janusza A. Zajdla. To najważniejsze wyróżnienie przyznawane przez polskich miłośników fantastyki. Jej laureatami są m.in.: Andrzej Sapkowski, Rafał Ziemkiewicz, Anna Brzezińska, Marek S. Huberath, Jacek Dukaj, Jarosław Grzędowicz.
czytaj więcej...

Ostatni król literackiej Szkocji w Warszawie

Wydawnictwo MAG z Warszawy ogłasza, że Hal Duncan, imć Pan Welinu, niepodzielny władca Atramentu ukaże swe lico niegodnemu pospólstwu w dniach 30 sierpnia - 2 września. Czyli, że będzie się działo, sądząc po niesamowitym, moim skromnym zdaniem, wejściu w świat literatury oraz blogowi, jaki prowadzi (niestety po angielsku: http://notesfromthegeekshow.blogspot.com ).


czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany