Poczytaj tanio

wtkc_160Lada dzień kolejna wrocławska impreza promująca książki. Wrocławskie Tanie Książek Czytanie od kilku lat cieszy się sporym zainteresowaniem. Namiot wypełniony wydawcami (wprawdzie to nie Targi Książki, gdzie zjeżdżają prawie wszyscy, ale i tu nie zabraknie sporej grupy ciekawych wydawnictw), a co ważniejsze - książkami, stanie tradycyjnie w Rynku. Wszyscy, którzy chcieliby nabyć publikacje w niższych cenach, powinni pojawić się w stolicy Dolnego Śląska w dniach 24-27 czerwca. Warto się wybrać. Przecież niedługo ruszymy na urlopy, wakacje. A książka w takich podróżach bywa niezastąpiona.
czytaj więcej...

Literatura na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym KONTAKT w Toruniu

kontakt2010Twórczość literacka w teatrze ma się bardzo dobrze i wiele wskazuje na to, że zarzuca w nim kotwicę na dłużej. Co więcej, zrealizowane na jej podstawie spektakle zostały nagrodzone. Podczas tegorocznego festiwalu (22-28 maja 2010) Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej z Krakowa zaprezentował spektakl "Werter" na podstawie Johanna Wolfganga Goethego "Cierpienia młodego Wertera", a Krzysztof Zarzecki za rolę Wertera otrzymał nagrodę dla najlepszego młodego twórcy…

czytaj więcej...

Zdjęcia Dobrych Stron - fotorelacja cz.2

dsc_0078_160_01Dobre Strony okazały się pomysłem ciekawym. Wszak więcej w kraju mamy dużych imprez książkowych skierowanych do starszych niż młodszych czytelników. Pierwsza edycja Targów choć udana, do wielkich nie należała (przyznam, zdziwiła mnie powierzchnia namiotu targowego). Osobiście marzyły mi się taka druga poznańska impreza dla dzieci i młodzieży. Pamiętać jednak należy, iż Wrocław dopiero zadebiutował w tej kategorii wiekowej. Warto zatem wierzyć, że z każdym rokiem będzie coraz lepiej, a Dobre Strony w najbliższym czasiew urosną w siłę.
czytaj więcej...

Dobre Strony tylko we Wrocławiu

dobre_strony_160Jestem wielką zwolenniczką poznańskich Targów Książki Dla Dzieci i Młodzieży - imprezy niezwykle wyjątkowej. Z przyjemnością informuję zatem, że Wrocław postanowił również zorganizować coś dla młodszych czytelników. W odróżnieniu do Poznania, postawiono na święto Dnia Dziecka. Po dwóch warszawskich imprezach targowych, na sam koniec maja (28-30) wydawcy zjadą się do stolicy Dolnego Śląska na pierwszą edycję Targów Dla Dzieci i Młodzieży - Dobre Strony. Wszyscy zainteresowani powinni udać się w tych dniach na Rynek, gdzie, oprócz najważniejszych - autorów, ilustratorów i książek, będzie można zobaczyć ciekawe wydarzenia, wziąć udział w grach, zabawach, konkursach i... Ach, sami sprawdźcie.
czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany