Syn jakiejś matki

dobry-brat-zly-brat_160Przyciągnęła mnie okładka. Przede wszystkim. Dopiero później przeczytałam nazwisko autora - Matti Rönkä. Kojarzycie? Znany u nas z "Mężczyzny o twarzy mordercy". A owa okładka zdobi publikację zatytułowaną "Dobry brat, zły brat", o której dziennikarz niemieckiego WDR powiedział: "Mądra, bezpretensjonalna powieść, która daje czytelnikowi mnóstwo materiału do przemyśleń". Kryminał, po który warto sięgnąć.

czytaj więcej...

Idzie rak...

rak_160Za kilka dni na rynku pojawi się książka Krzysztofa Składowskiego. Lekarza. Onkologa. O czym mówi? Oczywiście o nowotworach. Tego typu publikacji na rynku jest zatrzęsienie, ale osoby, które usłyszą słowo "Rak" i chcą dowiedzieć się o nim czegoś więcej, giną w gąszczu "Najlepsza", "Najnowsza" i innych podobnych opisów reklamujących książki. W jednej piszą: "Nie jedz pestek", a w drugiej "Jedz". Oszaleć można! Co zrobić? "Wspólnie pokonamy raka. Onkolog o nadziei" wyróżnia się. Dlaczego? Przede wszystkim odnosi się do polskich realiów. I opowiada osobiste historie pacjentów. Czy można wygrać z rakiem? Można!

czytaj więcej...

Jonquet czy Almodóvar, czyli filmy nakręcają

tarantula_160Barbarzyństwo świata, w którym żyjemy - oto zdanie wyrażające źródło inspiracji. Wypowiedział je autor, którego od dwóch lat nie ma już na ziemskim padole - Thierry Jonquet. O jednej z jego książek (nawiasem mówić, o niej dziś będzie) w "The Washington Post Book World" napisano: "Pomysłowa, elegancka, a zarazem przerażająca powieść". Skusiła nawet reżysera, który nigdy nie sięgał po materiał literacki - Pedro Almodóvar stworzył filmową wersję "Tarantuli". I tak już za kilka dni polski widz będzie mógł obejrzeć "Skórę, w której żyję" (nominacja do Złotej Palmy). Mimo wszystko zachęcam najpierw do obcowania z papierowym dzieło. Jeśli nie zrobiliście tego przy... poprzednim wydaniu ze stycznia 2008 roku.

czytaj więcej...

Jakie Polacy wybierają książki? Sprawdźcie

Jakie wybieramy książki? Na co zwracamy szczególną uwagę? Gdzie je kupujemy? Jak często? Ile jesteśmy w stanie wydać na tę naszą "słabość"? Możemy poświęcić trzy minuty, odpowiedzieć na takie i tego typu podobne pytania w internetowej ankiecie i otrzymać raport. A w nim porównanie z innymi respondentami badania. Ciekawe? Oczywiście! Kliknijcie tutaj - RYNEK KSIĄŻKI, i rozpocznijcie. To tylko dziewiętnaście pytań. A czort wie, może to wszystko ma większy sens niż się wam wydaje...

czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany