Globaltica z Karpowiczem i Minskiewiczem

Celem Globaltica World Culture Festival w Gdyni, który odbędzie się w terminie 28-29 lipca, jest przedstawienie dokonań współczesnych artystów czerpiących z głębi tradycji i żywo ją przetwarzających. Impreza zostanie podzielona tematycznie - będą odsłony: literacka, muzyczna, filmowa i plastyczna. W ramach festiwalu, w odsłonie literackiej rzecz oczywista, na Bulwarze Nadmorskim (Klub F. Minga) odbędzie się spotkanie z Ignacym Karpowiczem i Sierżem Minskiewiczem. Początek spotkania, które ma poprowadzić Joanna Cieplińska zaplanowano na godz. 16.00.
czytaj więcej...

Przystanek śmierć zagości w Twoim domu

9 lipca i przez kolejne 11 dni w Radiu Dla Ciebie będzie można usłyszeć fragmenty Książki "Przystanek śmierć" Tomasza Konatkowskiego. Dokładnie kwadrans przed dziesiątą w audycji "Lektury" będą rozbrzmiewały słowa książki czytane przez Piotra Zelta. Będzie też dodatkowa przyjemność - w czasie audycji będzie można wygrać egzemplarze kryminału Konatkowskiego.
czytaj więcej...

W krainie newsów i wartości

Szymon Hołownia weźmie udział w spotkaniu "W krainie newsów i wartości", które zorganizowała Wyższa Szkoła Biznesu w Radomiu. Z autorem "Tabletek z krzyżykiem" będzie można porozmawiać w piątek 22 czerwca o godz. 15.00 w Auli Głónej WSB przy ulicy Kolejowej 22. Hołownia, tegoroczny laureat nagrody "Ślad" pojawiając się na uczelni, weźmie tym samym udział w obchodach V Imienin Patrona szkoły - bp. Jana Chrapka.
czytaj więcej...

"Akcja bomba! Kto nie czyta - ten trąba"

Dokładnie, jak w tytule wiadomości - "Cały Wrocław czyta dzieciom" - to akcja bomba! Fragment zaczerpnęłam z wierszyka napisanego przez Piotra Mydłowskiego, ucznia szóstej klasy Sportowej Szkoły Podstawowej nr 72 we Wrocławiu. Skąd takie przekonanie? Cztery lata temu, w porozumieniu z akcją "Cała Polska czyta dzieciom", w stolicy Dolnego Śląska rozpoczęło się Wielkie Czytanie. Dziś możemy być dumni z sukcesu - we wrocławskiej akcji uczestniczy 150 placówek (szkoły i przedszkola), domy kultury i biblioteki publiczne. 18 czerwca w Teatrze Muzycznym Capitol uroczyście zakończono czwartą edycję. Edycję pełną wyjątkowych konkursów, wieczorów poezji, wystaw, happeningów, pikników i biesiad literackich, spotkań autorskich i głośnego czytania na zajęciach.
czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany