W jednej osobie – John Irving

irving_wjednejosobie_160Stwierdzenie, że John Irving napisał bardzo interesującą powieść o poszukiwaniu i co ważne, o obronie swojej tożsamości seksualnej oraz o jej akceptacji, nie jest wystarczające. Pisarz proponuje bowiem czytelnikowi bardziej fascynujące zajęcie, jakim jest doszukiwanie się w fabule powiązań z Williamem Szekspirem i jego twórczością.

czytaj więcej...

Felietony pod choinkę – Stefan Kisielewski

fel_160 "Felietony pod choinkę" Stefana Kisielewskiego wydane w roku 1987 przez "Res Publikę" można już było tylko znaleźć w nielicznych antykwariatach. Tymczasem dzisiaj, Wydawnictwo Prószyński i Sk-a publikuje je w bardzo efektownej twardej oprawie i ciekawej koncepcji plastycznej. Litery tworzące tytuł układają się w kształcie choinki na tle idealnej bieli...


czytaj więcej...

Prawdziwe życie - Ferenc Máté

prawdziwe_zycie_160Czym jest prawdziwe życie? Ferenc Máté uważa, że znajduje się w zasięgu ręki. Ale tylko dla tych, którzy w to wierzą. Ta książka jest warta, by spędzić z nią niejeden jesienny wieczór. Już sama okładka zaprojektowana przez Ewę Wójcik, wprowadza w jej klimat. Dominująca rdzawo-czerwona barwa wprowadza czytelnika w równie pogodną, co refleksyjną treść tego zbioru esejów-opowiadań.

czytaj więcej...

Świr i apokalipsa wg kretyna - Jerzy Alt

swir_160Jerzy Alt swoją debiutancką książkę "Świr i apokalipsa wg kretyna" zaopatruje w ciekawe "narzędzia", wprowadzające czytelnika w jej klimat. Pierwszym jest obraz Salvatore Dali "Poezja Ameryki. Kosmiczni atleci", drugim pojęcie apokalipsy, czyli proroctwa dotyczącego zagłady świata.

czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany