TYLKO U NAS wywiad z Mary Roach!

mary_roach_160Zastanawiałam się, jakimi słowami rozpocząć tego wstępniaka... "Ludzie rozmawiają (...) o robieniu laski Hugh Grantowi przez pewną transwestytkę"? Hm... Seks. Temat kontrowersyjny. Temat tabu. "Ludzie stale gadają o swoich zmarłych krewnych". Tutaj mamy zaświaty, duchy. Też temat, o którym niektórzy wstydzą się mówić. To może zwłoki w skafandrze kosmicznym. Śmierć. Na dodatek taka. Ciągnie myśli, nieprawdaż? Aż wreszcie stwierdziłam, że moje słowa są niczym w porównaniu do tych Daniela Koziarskiego i Mary Roach. Kontrowersyjnych? Sprawdźcie. Prowokacja, zaskoczenie, nauka, zabawa - o tym między innymi przeczytacie w wywiadzie, jakiego udzieliła amerykańska autorka książek "Sztywniak", "Duch" i "Bzyk".
czytaj więcej...

"Fanów? :)))))" - wywiad z Dymitrem Kuźmenko

dima_160Dymitr Kuźmenko to młody, zdolny ilustrator. Artysta plastyk, który pochodzi z Ukrainy. Całe szczęście do naszego kraju zajechał i choć nie "zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną" (bo wielu ilustratorów mamy znakomitych), to z pewnością można powiedzieć o nim Wielki. A że zaraz będzie zaprzeczał, normalna rzecz. No cóż, skromny. Na pytanie o fanów, wybucha śmiechem. Ma ich tak wielu, czy nie ma ani jednego? Skłaniam się w stronę pierwszej opcji, przecież w moim domu ma przynajmniej dwóch: moją córkę i mnie.
czytaj więcej...

"Jestem bardzo znany z tego, że jestem nieznany. Czerpię z tego ogromną satysfakcję" – wywiad z Olgerdem Dziechciarzem

dziechciarz_160Olgerd Dziechciarz - jak sam mówi znany nieznany, to ciekawy typ człowieka. Wydaje się, że z jednej strony nie ma ochoty na nic ("Nie chce mi się o sobie gadać"), z drugiej, że wręcz przeciwnie, z trzeciej, że mu nie zależy, z czwartej, że może jednak, z piątej, że kpi, a z szóstej, że właśnie taki jest - bezpośredni. Na proste odpowiada prostym, bo jaki sens ma kręcenie? Hm... Niezwykle ciekawy mężczyzna. I autor, choć pewnie wielu z was właśnie myśli: "A kim on właściwie jest?!". Sprawdźcie, kim jest, jaki jest. Dostaniecie tyle, na ile on sam wam pozwoli. A jeśli znowu mu się oberwie... No cóż, takie życie.
czytaj więcej...

Odpowiem szczerze na to pytanie, choć niewykluczone, że ryzykuję... - wywiad z Danutą Noszczyńską

danusianoszczynska_160Cenię Danutę Noszczyńską. Głównie, jako człowieka. Następnie, jako pisarkę. Coś ma w sobie ta kobieta, która rozwija macki, łapie, skręca, dusi i dopiero wtedy porzuca z cichym: "To jeszcze nie koniec". Coś ma. Coś, co nie pozwala uciekać w te pędy. Pisze książki, które wpadają do worka z napisem "Literatura popularna". Mają swoje zadania - rozbawić, przynieść nieco wytchnienia. Owe zadania wypełniają bez zastrzeżeń. Sama autorka mówi, że czasami "przegina w wariactwach", ale... kto z nas nie chciałby poznać drugiego wariata?
czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany